15min be reklamos
2023 02 01, 13:14 Atnaujinta 2023 02 01, 13:41

Po įtarimų K.Bartoševičiui vaikų prievartavimu – konservatorių lyderių reakcijos

Naujausios žinios apie buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui pateiktus įtarimus dėl galimo keturių nepilnamečių prievartavimo ir tvirkinimo slegia, svarbiausia, kad teisėsauga atliktų savo darbą, sako Seimo konservatorių frakcijos seniūnė.
Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė
Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė / 15min nuotr.

R.Morkūnaitė-Mikulėnienė prislėgta

„Esu prislėgta šiandienos žinių. Partija yra pareiškusi savo poziciją. K.Bartoševičius nebėra Seimo ir frakcijos narys“, – trečiadienį BNS perduotame komentare sakė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Anot jos, šiuo metu svarbiausia, kad būtų nustatyta tiesa ir įvykdytas teisingumas.

„Viliuosi, kad teisėsauga atliks savo darbą ir įvykdys teisingumą. Tai šiandien yra svarbiausia“, – teigė parlamentarė.

G.Landsbergiui niekas nežinoma

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis trečiadienį Vyriausybėje žurnalistams sakė, kad jam nieko nežinoma apie įtarimus buvusiam kolegai.

Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Gabrielius Landsbergis
Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Gabrielius Landsbergis

Jis taip pat nieko negalėjo pasakyti, ar dirbdamas Seime K.Bartoševičius užsiėmė kokiais nors jaunimo, vaikų projektais.

„Nieko man nėra žinoma“, – trečiadienį kartojo G.Landsbergis.

M.Maldeikis: tokie kaltinimai sukrečia

TS-LKD frakcijos Seime atstovas Matas Maldeikis savo paskyroje „Facebook“ parašė, kad tokie kaltinimai sukrečia.

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Matas Maldeikis
Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Matas Maldeikis

„Kaltinimai buvusiam kolegai sukrečia. Labai tikiuosi, kad nukentėję vaikai gauna visą reikalingą paramą ir, kiek, tokioje situacijoje bendrai įmanoma, jaučiasi saugūs“, – rašė M.Maldeikis.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen per atstovę spaudai BNS perdavė, kad laikosi nuostatos, jog politikams nevertėtų komentuoti ikiteisminio tyrimo.

Sunkūs įtarimai

Generalinė prokuratūra trečiadienį pranešė, kad buvusiam Seimo nariui K.Bartoševičiui pateikti įtarimai dėl nepilnamečio ir mažamečio asmens seksualinio prievartavimo bei tvirkinimo.

„Turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam esant Seimo nariu. Šiuo metu nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiais arba nepilnamečiais“, – rašoma pranešime.

Pasak prokuratūros, mandato atsisakęs politikas buvo apklaustas.

Prokuratūra nekomentuoja, kokios pozicijos įtariamasis laikėsi per apklausą. Anksčiau K.Bartoševičius yra paneigęs jam mestus įtarimus.

Pagal išsilavinimą anglų kalbos mokytojas K.Bartoševičius į Seimą 2020 metais pagal Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąrašą, nors nėra partijos narys. Jis yra dirbęs Kauno Jono Jablonskio, Kauno technologijos universiteto, Kauno Veršvų gimnazijose, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungoje, aštuonerius metus ėjo direktoriaus pareigas berniukų ir jaunuolių chore „Ąžuoliukas“, buvo Vilniaus džiazo klubo vadybininkas.

Seimo nario mandato K.Bartoševičius atsisakė praėjusią savaitę. Jis žurnalistams tvirtino palikti Seimą nutaręs dėl asmeninių priežasčių, tai yra sveikatos būklės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie 15min