2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2020 08 26

TS-LKD: žmonės nebenori chaoso Seime, ragina spręsti sveikatos apsaugos problemas, o tai daryti patikėtų tradicinių partijų koalicijai

Trečiadienį Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) pristatė kiek daugiau kaip mėnesį trukusius nacionalinės apklausos rezultatus. Svarbiausiomis valstybės temomis pasisakė daugiau kaip 26 tūkstančiai gyventojų.
Gabrielius Landsbergis Reklama
TS-LKD Nacionalinės apklausos rezultatų pristatymas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Nacionalinės apklausos metu išsiaiškinta, kad žmones labiausiai erzina „chaosas Seime“, o dvi liberalų partijos ir socialdemokratai yra tos politinės jėgos, su kuriomis Lietuvos gyventojai konservatorius matytų sprendžiant valstybei aktualias problemas.

Nacionalinę apklausą pavadinčiau didžiausiu pokalbiu Lietuvos istorijoje. Keletą mėnesių visa mūsų bendruomenė kalbėjosi“, – džiaugėsi Gabrielius Landsbergis.

TS-LKD nacionalinės apklausos rezultatus pristatė partijos pirmininkas G.Landsbergis, rinkimų sąrašo lyderė Ingrida Šimonytė ir rinkimų štabo vadovas Andrius Vyšniauskas.

Renginį pradėjęs partijos pirmininkas prisiminė, kad idėja organizuoti apklausą kilo stebint politinę aplinką ir vienašališkai priimamus sprendimus: „Šiek tiek to patyrėme per paskutinius ketverius metus, labai daug to matome už sienos nuo mūsų. Dar daugiau to patyrėme per karantiną, kai sprendimai staiga buvo priiminėjami tamsiuose kabinetuose tarp nežinia kokių žmonių, apie kuriuos vėliau pranešdavo žiniasklaida ar pareigūnai.“

VIDEO: TS-LKD Nacionalinės apklausos rezultatų pristatymas

G.Landsbergis pabrėžė, kad šis laikas ir pasirinkimas rinkimams – gerokai kitoks, reikalaujantis ypatingo jautrumo. Anot jo, dėl to TS-LKD nusprendė kiek vėliau pradėti rinkimų kampaniją.

„Karantiną daugelis žmonių suprato kaip aktyvų politinį laikotarpį. Nepaisant to, kad tikros politikos – Seimo posėdžių ir politinių batalijų, prie kurių esame įpratę – praktiškai nebuvo“, – atkreipė dėmesį jis ir paaiškino, kad nepaisant to, dviejų valdančiosios partijos lyderių nuolatinis rodymasis televizijos ekranuose žmones išvargino.

„Jausmas toks, lyg po karantino žmonės būtų pasakę: žinot, mums gana politikos“, – pridūrė G.Landsbergis.

Pasak jo, teko ieškoti būdo, kaip prakalbinti žmones, sukurti erdvę diskusijoms ir debatams, tad nuspręsta pradėti iki šiol didžiausią pokalbį Lietuvos istorijoje – nacionalinę apklausą.

„Būdavo pokalbių, kurie trukdavo ir daugiau nei pusvalandį. Mes kėlėme sau uždavinį – išgirsti žmones ir, laikau, kad šį uždavinį įvykdėme. Kalbėtis privalome – tai tikrasis politikų darbas – kitaip būsime ta Baltarusija, kurią turime pašonėje“, – kalbėjo TS-LKD pirmininkas ir pabrėžė, kad ši iniciatyva sukūrė erdvę, kurioje žmonės galėjo aktyviai pasisakyti, išskirti didžiausias problemas ir pasiūlyti svarbiausius sprendimus. Savo darbą dirbantys atviri politikai ir piliečių įsitraukimas į valstybės valdymo procesus – būtina demokratijos sąlyga.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Ingrida Šimonytė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Ingrida Šimonytė

Rinkimų sąrašo lyderė I.Šimonytė prisiminė, kad paskelbus apie nacionalinę apklausą pasigirdo ir skeptikų balsai, esą didžiausios problemos ir taip visiems aiškios, todėl nėra prasmės kalbėtis. Vis dėlto, anot jos, diskutuoti visada reikia. Politikė pastebėjo, kad žmonių pateikti atsakymai atitinka partijos programą, o daugeliu atvejų sutampa ir prioritetai. Kalbant paprastai, tai reiškia, kad TS-LKD išsikelti tikslai atitinka piliečių lūkesčius.

„Džiugu matyti, kad nešaudėm dievui į langus“, – kiek vėliau juokavo ji.

Pagrindinė stiprybė politikui – suprasti, kad jis nėra stebukladarys ir visažinis.

„Pagrindinė stiprybė politikui – suprasti, kad jis nėra stebukladarys ir visažinis. Taip, jis gali turėti labai gerą išsilavinimą, kompetenciją, patirtį, bet, vis dėlto, politika yra toks dalykas – bent jau kol gyvename ne diktatūroje – kuriame būtina ieškoti sprendimų, kurie geriausiai derina skirtingas nuomones, interesus, vertybes ir tokiu būdu kurti aplinką maksimaliai komfortabilią visiems žmonėms, kurie gyvena šalyje“ – svarstė ji.

Anot politikės, mūsų visų stiprybė ir kyla iš to, jog nelaikome savęs neklystančiais antžmogiais, o gebame atvirai kalbėtis, ginčytis, siūlyti ir siekti konsensuso.

Rezultatai viršijo lūkesčius

Plačiau nacionalinės apklausos rezultatus pristatė rinkimų štabo vadovas A.Vyšniauskas. Jo teigimu, prieš kiek daugiau kaip mėnesį pradėdami šią iniciatyvą kiek nerimavo, nes buvo neaišku, kaip į tai sureaguos žmonės, ar jie norės kalbėtis. Vis dėlto, anot jo, rezultatai išties netikėti – savo nuomonę pateikė daugiau kaip 26 tūkstančiai gyventojų.

„Kaip Lietuva gali būti stipresnė ir laimingesnė valstybė“, – kertinis nacionalinės apklausos klausimas. Kaip paaiškino A.Vyšniauskas, gyventojų taip pat klausta, kas valstybės gyvenime erzina labiausiai ir neleidžia šaliai judėti pirmyn. Paaiškėjo, kad net 52,4 proc. apklaustųjų didžiausia problema laiko chaotišką Seimo darbą. Ne mažiau aktuali problema, o ypač mažesniuose mietuose – eilės gydymo įstaigose. Regionų gyventojai taip pat įvardijo, kad sustabarėjusi ekonomika yra dar viena gyvenimą apkartinanti kliūtis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./TS-LKD Nacionalinės apklausos rezultatų pristatymas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./TS-LKD Nacionalinės apklausos rezultatų pristatymas

Paklausti, kokie sprendimai Lietuvą padaryti stipresne ir laimingesne valstybe, tautiečiai įvardijo kelis pagrindinius kriterijus, tarp kurių – profesionalus Seimo ir viso valstybės aparato darbas, naujas ekonomikos modelis, prieinamesnės gydymo paslaugos, o taip pat vienodai kokybiškas švietimas miestuose ir regionuose.

TS-LKD piliečių taip pat teiravosi, su kuo partija turėtų bendradarbiauti kitame Seime. Atsakymai, kaip pastebėjo A.Vyšniauskas, tikrai įdomūs. Pirmoje vietoje atsidūrė į priekį išsiveržęs Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis, o antrojoje – socialdemokratai, sulaukę didžiausio regionų gyventojų palaikymo. Daugelis apklaustųjų nurodė, kad norint stabilumo ir chaoso Seime suvaldymo atėjo metas tradicinėms, istoriją ir patirtį turinčioms partijoms padėti senas priešpriešas į šalį ir sutarti dėl svarbiausių sprendimų šalies labui. Pasak A.Vyšniausko, TS-LKD ir Laisvės partijos bendradarbiavimą labiausiai palaikytų Vilniaus ir Vilniaus rajono gyventojai.

TS-LKD pirmininkas svarstė, kad apklausos rezultatai atspindi stabilumo valstybėje poreikį: „Galima manyti, kad žmonėms naujų partijų atsiradimas pradeda simbolizuoti neefektyvią, silpną valstybę, kuri negeba tinkamai reaguoti į kylančius iššūkius.“

Anot jo, konservatoriai yra atviri bendradarbiavimui su skirtingomis politinėmis jėgomis, o prioritetą teikia stabiliai daugumai, kuri galėtų efektyviai dirbti ir kurti stipresnę Lietuvą.

Politinė reklama apmokėta iš TS-LKD rinkiminės sąskaitos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min