Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 01 19, 16:53

TS-LKD siūlo išeitines Seimo nariams mokėti, jei nepradeda dirbti valstybinio darbo

Valdančioji Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) siūlo išeitines Seimo nariams išmokėti dalimis ir tuo atveju, jei nepradeda dirbti darbo valstybės sektoriuje.
Seime svartomas naujų Konstitucinio teismo teisėjų skyrimas
Seimas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Konservatoriai teikia Seimo statuto pataisą, kad išmoka neperrinktiems Seimo nariams būtų mokama dalimis ir jos mokėjimas būtų nutraukiamas eksparlamentarui pradėjus dirbti darbą, apmokamą iš valstybės ar savivaldybės biudžeto.

TS-LKD frakcijos seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė teigia, kad tvarka, kai nutrūkus Seimo nario įgaliojimams visa išeitinė išmoka išmokama iš karto, nenumatant atvejų, kai išmokos mokėjimas būtų nutraukiamas ar buvęs Seimo narys išmoką turėtų grąžinti, yra ydinga.

„Nėra normalu, kuomet kadenciją baigę Seimo nariai vienu kartu gauna 6 mėnesių išeitinę išmoką, o netrukus vėl pradeda dirbti Seime. Ji turi būti mokama dalimis, kas mėnesį, tokiu būdu išvengtume situacijų, kai buvęs parlamentaras gauna visą išmoką iškart baigus kadenciją o kitą dieną jau įsidarbina kitame darbe arba, susiklosčius aplinkybėms, grįžta į Seimą dirbti kaip Seimo narys“, – frakcijos pranešime cituojama seniūnė.

Seimo statutas dabar numato, kad pasibaigus kadencijai ir Seimo nario neperrinkus, jam išmokama tiek vidutinių mėnesinių Seimo nario atlyginimų dydžio išeitinė išmoka, kiek metų nepertraukiamai truko jo kadencija Seime. Ši išmoka yra ne mažesnė kaip 2 ir ne didesnė kaip 6 vidutinių mėnesinių Seimo nario atlyginimų dydžio.

Išeitinė išmoka nemokama, jeigu Seimo narys vėl išrenkamas Seimo nariu kitai kadencijai.

Šią kadenciją po neilgos pertraukos į Seimą grįžo ar grįš du parlamentarai. Seimo narė „valstietė“ Asta Kubilienė atėjo vietoje mandato atsisakiusio Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderio Ramūno Karbauskio. Taip pat Seimo nario mandato atsisakius su Darbo partija išrinktam Antanui Guogai, kai Vyriausioji rinkimų komisija tenkins jo prašymą, į Seimą grįš Artūras Skardžius.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min