Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 05 15, 18:01 Atnaujinta 2021 05 15, 19:23

Į šeimos gynimo maršą susirinko 10 tūkst. žmonių, jame – G.Nausėdos žinia dėl LGBT partnerystės

Apie 10 tūkstančių žmonių, pirminiai policijos duomenimis, šeštadienį pavakare susirinko į mitingą Vingio parke Vilniuje, pavadintą „Didžiuoju šeimos gynimo maršu“. Žmonės nuo pat ryto vyko į sostinę iš įvairių Lietuvos kampelių. Maršo dalyvius pasveikino ir prezidentas Gitanas Nausėda, pareiškęs, kad valstybė turi daugiau padaryti dėl šeimų, bet taip pat turi teisiškai apibrėžti vienos lyties porų santykius taip, jog tai neprieštarautų Konstitucijai.
Didysis šeimos gynimo maršas
Didysis šeimos gynimo maršas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Žmonės, nešini trispalvėmis, Lietuvos istorinėmis, paties maršo ir kitomis vėliavomis plūdo į Vingio parką, stebimą policijos pareigūnų.

Policijos atstovas spaudai Ramūnas Matonis 15min sakė, kad, pareigūnų skaičiavimais, mitinge dalyvauja apie 10 tūkst. žmonių.

Vilniaus apskrities policijos komisaras Saulius Gagas pranešė, kad pareigūnai situaciją stebi, fiksuoja aplinkybes, bet protokolų niekam nerašo, dėl pažeidimų, jei tokių bus, žadama spręsti ateityje.

Policija suskaičiavo 3 tūkst. automobilių, važiavusių į maršą iš visos Lietuvos.

Atvykę į Vingio parką žmonės užima vietas netoli parko estrados, stovi eilėse prie veikiančių lauko kavinukių.

Didžiojo šeimos gynimo maršo aprašyme nurodoma, kad ketinama vienytis prieš „ideologinio karo metodais vykdomą agresyvią genderistinę propagandą ir valdančiosios daugumos rengiamus įstatymus“.

Aiškinama, kad renginio dalyviai „vieningai paliudys didžiosios daugumos Lietuvos piliečių ryžtą apginti Lietuvos šeimų teises bei Lietuvos Respublikos Konstitucijoje nustatytą teisinę ir visuomeninę tvarką“.

Vienas mitingo organizatorių Raimondas Grinevičius sakė, kad ji suorganizavo siekdamas „ginti šeimas nuo totalaus nesusipratimo“.

„Šitas visas mitingas yra suorganizuotas grynai jūsų visų. Mes esame tik sraigteliai“, – susirinkusiesiems teigė jis.

Kitas rengėjas, humoristas Artūras Orlauskas tvirtino, kad žmonės jau privertė politikus „atsisukti į Lietuvą“.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Artūras Orlauskas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Artūras Orlauskas

„Jie dreba, bijo ir žino, kad turės mums paklust“, – kalbėjo A.Orlauskas.

Lietuvos tėvų forumo vadovas Darius Trečiakauskas kaltino valdžią ne tik dėl tradicinės šeimos menkinimo, bet ir dėl karantino ribojimų, pavyzdžiui, sudaromų kliūčių vaikams grįžti į mokyklas, jų testavimo, taip pat valstybės skolinimosi ir pinigų „taškymo savo reikmėms“, „saviškių“ prakišinėjimo į postus.

„Šiandien mes sakome ne, taip nebus. Ne jūs, o mes esame savo likimo, savo vaikų ir savo valstybės šeimininkai“, – kalbėjo jis.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Darius Trečiakauskas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Darius Trečiakauskas

„Esu už normalią šeimą“

Konservatyvesniąją visuomenės dalį piktina liberalių politikų svarstymai ratifikuoti Lietuvoje vadinamąją Stambulo konvenciją, įteisinti lyčiai neutralią partnerystę.

„Esu už normalią šeimą, kurioje vyras yra vyras, moteris yra moteris, vaikas yra vaikas ir priešinuosi visiems mažiems žingsniams, kuriais siekiama įteisinti man net fiziologiškai nesuprantamus dalykus“, – 15min sakė į mitingą atvykęs vilnietis 43-ių Jaroslavas.

Iš Kauno atvažiavęs 36-ių Darius tvirtino, kad politikai po truputį nusitaiko į šeimos sampratą.

„Suprantu, kad ir homoseksualūs žmonės turi teises, jokiu būdu neturi būti diskriminuojami ir smerkiami, bet tie įstatymai, apie kuriuos dabar kalbama, gali baigtis tuo, kad mokyklose bus mokoma naujos šeimos sampratos. Man tai nepriimtina“, – 15min teigė vyras.

G.Nausėda: LGBT santykiai – tik neprieštaraujant šeimos sąvokai

Į mitingo dalyvius nuotoliniu būdu kreipėsi prezidentas Gitanas Nausėda, pareiškęs, kad žmonės iš įvairių Lietuvos vietų susirinko Vilniuje „kalbėti apie tai, kas jiems svarbu – šeimą, paramą jai“.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Gitanas Nausėda
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Gitanas Nausėda

„Prisipažinsiu, šeimų labui mes vis dar padarėme per mažai. Taip, turime vaiko pinigus, vienkartines išmokas, plačiau atveriame švietimo galimybes nepasiturinčių šeimų vaikams.

VIDEO: Prezidento sveikinimas Tarptautinės šeimos dienos proga

Tačiau jaunos šeimos susiduria su milžiniškomis problemomis derindamos darbą ir vaikų auklėjimą, ypač dabar, kai pandemija baigia išgręžti mūsų kantrybę ir jėgas. Valstybė privalo joms padėti“, – tvirtino šalies vadovas.

Pripažįstu, kad mes dar turime ką nuveikti, kad visų teisės būtų lygiai užtikrintos.

Tiesa, jis tvirtino, kad valstybė turi spręsti tos pačios lyties žmonių santykių klausimą.

„Mes turime matyti, kokie įvairūs žmonės gyvena mūsų šalyje – visi mylintys savo Tėvynę, Lietuvos Respublikos piliečiai. Ir aš pripažįstu, kad mes dar turime ką nuveikti, kad visų teisės būtų lygiai užtikrintos“, – kalbėjo prezidentas.

Pasak jo, valstybė turi užtikrinti, kad vienos lyties poros gautų informaciją apie partnerio sveikatos būklę, teisę į paveldėjimą, kitus svarbius klausimus.

„Tačiau tai turi būti daroma laikantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 38 straipsnio, kuriame teigiama, kad šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas, o santuoka sudaroma laisvu vyro ir moters sutarimu. Kaip Lietuvos Respublikos Prezidentas, pasinaudosiu savo galiomis, kad taip ir būtų“, – žadėjo G.Nausėda, paraginęs visuomenės grupes savo teises ginti oriai, nežeminant turinčiųjų kitą nuomonę.

LR Prezidento kanceliarijos/R.Dačkaus nuotr./Gitanas Nausėda
LR Prezidento kanceliarijos/R.Dačkaus nuotr./Gitanas Nausėda

Į šeimos gynimo maršą atvyko ir kiti politikai – Seimo nariai Mindaugas Puidokas ir Petras Gražulis, eksparlamentaras Naglis Puteikis.

Vilniaus miesto savivaldybė taip pat išdavė tris leidimus rengti alternatyvius šeimos maršui renginius. Jie panašiu metu, kaip ir minėtas mitingas, turėtų vykti Žvėryne, prie tilto į Vingio parką, bei prie Baltojo tilto sostinės centre.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Didysis šeimos gynimo maršas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Didysis šeimos gynimo maršas

Nemažai nuostabos sukėlė Vilniaus miesto savivaldybės sprendimas išduoti leidimą Didžiajam šeimos gynimo maršui Vingio parke 7 tūkst. žmonių, nors atlaisvinus dėl koronaviruso pandemijos įvestą karantiną leidžiami renginiai iki 150 žmonių.

Tačiau savivaldybės atstovai patikino negalintys drausti protestuoti, o organizatoriai esą nurodė, kad tai ir bus protestas, o ne renginys.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min