Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 25d. 07:16

„Tūkstančio šviesų“ mieste

Druskininkų prieplauka
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Druskininkų prieplauka

Didžiausio Pietų Lietuvos kurorto šventėje „Čia – mano Druskininkai“ nestigo nei geros nuotaikos, nei pramogų.

Dvyliktoji Druskininkų šventė, simboliškai atidaranti kurorto vasaros sezoną, pasidėjo teatralizuotomis eitynėmis, skirtomis Lietuvos vardo tūkstantmečiui paminėti. Jose šįmet panoro dalyvauti 52 kolektyvai. Daugiau kaip tūkstantį įvairiaspalvių eitynių dalyvių vienijo mūsų valstybės nueitas tūkstantmečio kelias, kiekvienas kolektyvas atspindėjo mažutę mūsų krašto istorijos dalelę.

Šventės dalyviams dainavo ir šoko Valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“, ansamblis „Jonis“ bei kiti kolektyvai. Vakare į Pramogų aikštę susirinkę žiūrovai atsidūrė „Tūkstančio šviesų“ mieste, kai tūkstančiui žiūrovų buvo išdalytos šviečiančios lazdelės, simbolizuojančios garbingą Lietuvos amžių.

Pirmosios dienos renginiai viešoje erdvėje baigėsi šventiniu fejerverku. Antroji šventės diena prasidėjo naujo „ONE nuotykių parko“, skirto ekstremalių pojūčių mėgėjams, atidarymu. Šia proga pirmajam šimtui dalyvių įėjimas buvo nemokamas. Bene pati ekstremaliausia, labiausiai kaitinanti kraują atrakcija – nusileidimas lynu per visą Nemuno plotį. Tradiciškai vyko ir atviras Lietuvos „grilio“ čempionatas, kuriame ant iešmo buvo kepamas rekordinis 400 kilogramų jautis. Nemėgstantiems aktyvių pramogų organizatoriai parengė pasyvių renginių – parodų, koncertų ar smagų pasivaikščiojimą po tautodailininkų mugę.

Per šventę buvo ne tik linksminamasi ir pramogaujama, iškilmingo savivaldybės posėdžio metu už investicijas į kurortą ir mecenatinę veiklą garbės piliečio regalijos įteiktos Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentui Bronislovui Lubiui bei apdovanoti kiti Druskininkams nusipelnę žmonės ir organizacijos. Žinomi Lietuvos istorikai skaitė pranešimus apie Lietuvos, Jotvingių krašto ir Druskininkų istoriją.

„Lietuvos žinios“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min