Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2009 12 23, 10:43

Tulžies pūslės pašalinimo operacijai pritaikyta nauja metodika

Kauno medicinos universiteto klinikų (KMUK) medikai toliau sėkmingai išbando naujas gydymo ir operacijų metodikas. Neseniai klinikų chirurgai, bendradarbiaudami su ginekologais, tulžies pūslės pašalinimo operacijai pritaikė naują, pasaulyje tik kelerius metus taikomą metodiką.
Operacinė
Operacinė / Gedimino Savickio/BFL nuotr

Chirurgas doc. Almantas Maleckas ir akušeris-ginekologas Valdas Koženiauskas tulžies pūslę jaunai moteriai, sergančiai akmenlige, pašalino pro makštį. Pasak operavusių chirurgų, šis metodas, nors dar tebėra naujas, visame pasaulyje sparčiai populiarėja dėl kosmetinio efekto bei mažesnio pooperacinio skausmo ir greitesnės reabilitacijos.

Pats metodas vadinamas natūralių žmogaus angų endoskopine chirurgija: šiuo atveju tulžies pūslė pašalinta pro makštį, įvedus į ją instrumentus. Taikant įprastinę metodiką, tulžies pūslė yra šalinama per pilvą, atliekant tris mažus pjūvius ir vieną, toje vietoje per kurią šalinama tulžies pūslė, didesnį – maždaug trijų centimetrų skersmens. Didžiausio pjūvio vietoje perpjaunama pilvo siena, kad galima būtų šalinti tulžies pūslę. Pasak doc. A.Malecko, tokiu atveju neretai neišvengiama komplikacijų, pavyzdžiui, išvaržų.

„Ši chirurgija nepalieka randų pilvo sienoje. Be to, atlikę operaciją pastebėjome, kad pooperaciniai skausmai yra mažesni, nes dažniausiai ir skauda pjūvio vietas pilve, o kadangi pjūvio nebuvo, skausmo – taip pat ne. Remiantis mūsų patirtimi, kad ir labai nedidele, tai yra pakankamai perspektyvus gydymo metodas“, – sakė gydytojas V.Koženiauskas.

Kad būtų galima pritaikyti naują operacijos metodiką, moteris turi atitikti tam tikrus kriterijus: neturėtų būti apkūni (kūno masės indeksas turėtų būti mažiau nei 35), jos tulžies pūslės uždegimas neturėtų būti labai užleistas, nes daug sąaugų apsunkina tulžies pūslės išdalijimą. Taip pat pacientė turėtų būti nesirgusi ginekologinėmis ligomis, kurios sukelia sąaugas mažajame dubenyje, prieš tai neturėtų būti buvę atvirų pilvo operacijų, po kurių gali taip pat susidaryti sąaugų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min