Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2017 gegužės 13d. 07:47

Tuoktuvių kaina Nidos bažnyčioje pribloškė

Nidos bažnyčia
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Nidos bažnyčia

Vasarą Nidoje susituokti panoręs klaipėdietis Paulius, iš kunigo išgirdęs, kiek tai kainuotų, svajonę nukėlė kitiems metams. Nidos parapijos klebonas Rimvydas Adomavičius tikina, jog auka – savanoriška, ir neigia kalbas, jog tuoktuvių ceremonija kurorto bažnyčioje gali kainuoti ir 1000 eurų.

„Mano būsima žmona svajoja tuoktis Nidoje. Noriu tą svajonę išpildyti. Tačiau, kai iš kunigo išgirdau, jog ceremonija bažnyčioje kainuotų „tūkstantuką“, nusprendžiau, jog palauksime kitų metų“, – teigė pašnekovas.

Vėliau naršydamas klaipėdietis rado pasisakymų, jog tuoktuvių ceremonija Nidos Marijos krikščionių pagalbos bažnyčioje atsieina 800–1500 eurų.

„Mano nuomone, auka apskritai neturėtų būti privaloma. Suprantu, papuošimai, kažkokie administraciniai mokesčiai, bet ne tūkstantinė auka, kuri neapmokestinta. Manau, kad tokia auka gali būti ne didesnė nei 100 eurų“, – svarstė būsimasis jaunavedys.

Jo skaičiavimais, įvertinus „auką“ bažnyčiai, vestuvių šventę mažiau nei už 10 tūkst. eurų vargu ar pavyktų surengti.

Manęs jau ne vienas klausė, ar tiesa, kad tokia didelė auka. O aš sakau: atveskite man nors vieną, kuris būtų tiek mokėjęs.

Auka – tik iš to, kas lieka

Nidos Marijos krikščionių pagalbos bažnyčios klebonas Rimvydas Adomavičius teigė nesuprantąs, iš kur tokios kalbos sklinda.

„Manęs jau ne vienas klausė, ar tiesa, kad tokia didelė auka. O aš sakau: atveskite man nors vieną, kuris būtų tiek mokėjęs. Jei tiek kainuotų – niekas neitų tuoktis“, – teigė jis 15min.

Anot jo, aukos dydis – kiekvienos poros reikalas. „Aš nedarau iš santuokos ceremonijų konvejerio. Priimu tik dvi poras per dieną. Vienai porai skiriu dvi valandas: valandą ceremonijai, dar valandą skiriame pasibuvimui balkonėlyje. Aš nedirbu, aš švenčiu kartu su būsima šeima, išgyvenu santuokos ceremoniją.

Dauguma čia besituokiančių pažįsta mane. Pasisakymai apie dideles aukas manęs nežeidžia. Tebūnie. Tačiau pastebiu, kad neretai bažnyčiai skiriama tik tai, kas liko „nuo baliaus“. Atsiveža brangius vestuvių planuotojus, žinomus floristus. Jiems negailima, tačiau įsivaizduojama, kad bažnyčios muzikantas pagros nemokamai ir dar išmoks jų pasirinktą kūrinį, bažnyčiai žvakės skiriamos nemokamos, tvarkoma ji irgi nemokamai. Juk reikia bažnyčią ir sutvarkyti, ir išlaikyti. Viskas kainuoja“, – vardijo klebonas.

Nuotr. iš neringa.lt/Nidos parapijos klebonas Rimvydas Adomavičius
Nuotr. iš neringa.lt/Nidos parapijos klebonas Rimvydas Adomavičius

Aukai – nuo 100 eurų

Vakarų Lietuvoje tarp jaunavedžių mėgstamos Švėkšnos miestelio bažnytėlės klebonas Saulius Katkus teigė, jog auka yra auka, dėl jos dydžio poros nusprendžia pačios.

„Kaip ir kiekvieną vasarą, turėsime daug porų. Nežiūriu į laikrodį, kiek trunka ceremonija. Gal pusvalandį“, – teigė klebonas. Jis teigė nesuprantąs, kam paranku skleisti kalbas apie itin dideles aukas.

Plungėje neseniai vestuves atšokę jaunavedžiai teigė gimtojo miesto bažnyčiai paaukoję 100 eurų. Tiek aukoti ketina ir gegužę Telšiuose susituokti planuojantys klaipėdiečiai.

Šį pavasarį Palangoje susituokę Norvegijoje gyvenantys sutuoktiniai atviravo paaukoję solidesnę sumą. „Įvertinome viską: patiko ceremonija, gražiai papuošta bažnyčia. Pinigų nebuvo gaila“, – atviravo pašnekovai.

O Pakutuvėnų bažnytėlėje Plungės rajone prieš mėnesį susituokusi pora pasidžiaugė, jog broliai pranciškonai auką nurodė įmesti į aukų dėžutę ir taip užtikrinamas anonimiškumas.

„100–200 eurų. Vidutiniškai tiek poros paaukoja bažnyčiai. Retai kas aukoja daugiau“, – 15min teigė dažnai su poromis bendraujanti floristė Raminta.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min