Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Turgaus direktorė gali netekti Vilniaus tarybos narės mandato

Aistros dėl Kalvarijų turgavietės neslūgsta.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Aistros dėl Kalvarijų turgavietės neslūgsta.
Šaltinis: 15min
0
A A

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakcija Vilniaus miesto taryboje kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) su prašymu panaikinti Liberalų ir centro frakcijai priklausančios Genovaitės Meilūnienės mandatą. Ji pradėjo eiti UAB Kalvarijų turgaus direktoriaus pareigas.

Anot opozicinei frakcijai priklausančių tarybos narių, šios pareigos nesuderinamos su tarybos narės mandatu. Frakcijos vadovas Gediminas Rudžionis teigė, kad nuspręsti turės VRK, tačiau, jo manymu, šios pareigos vienos su kitomis niekaip negali būti derinamos.

Naujas pareigas G.Meilūnienė pradėjo eiti birželio 4-ąją, kai tėvystės atostogų nusprendė eiti buvęs turgaus vadovas Andrius Barauskas, taip išvengęs galimo atleidimo iš pareigų. „Juk tai savivaldybės įmonė, tai kaip ji gali eiti tokias pareigas? Įstatymai draudžia tarybos nariams eiti savivaldybės kontroliuojamų įmonių vadovų pareigas“, – klausė G.Meilūnienė.

Pati G.Meilūnienė teigė, kad šias pareigas eis tik kelias dienas. Ši sostinės tarybos narė jau yra patekusi į Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) akiratį ir buvo pripažinta supainiojusi viešuosius ir privačius interesus bei taip pažeidusi Interesų derinimo įstatymą. Tokį sprendimą VTEK priėmė pernai lapkričio pabaigoje.

VTEK teigimu, G.Meilūnienė teisės aktams nusižengė tuo metu, kai dirbdama Šnipiškių ūkio direktoriaus pavaduotoja tuo pačiu metu dalyvavo tarybos posėdžiuose svarstant klausimus dėl šios bendrovės pertvarkymo ir direktoriaus skyrimo.

Trečiadienį Vilniaus miesto taryba vėl turėtų svarstyti Kalvarijų turgavietės nuomos konkurso nuostatas ir bendrovės Kalvarijų turgaus likvidavimą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min