Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Turgaus prekeiviai sulaukė baudų

Turgavietėse dirbantys kauniečiai mokosi dirbti su kasos aparatais
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kasos čekius mažiausiai linkę išduoti prekiautojai mėsa ir jos produktais.
Šaltinis: 15min
0
A A

Praėjus daugiau nei mėnesiui nuo tada, kai įsigaliojo tvarka dengtose prekyvietėse prekiauti maistu naudojantis kasos aparatais, Valstybinės mokesčių inspekcijos Klaipėdos skyriaus specialistai apskrities turgavietėse neseniai atliko 48 operatyvius patikrinimus ir nustatė 13 pažeidimų.

Pasak Klaipėdos AVMI viršininko pavaduotojo Andrejaus Cukanovo, prekybininkai labiausiai vengė išduoti kasos čekį, užfiksuoti devyni tokie atvejai. Labiausiai kvito neišduoti esą linkę mėsa ir jos produktais prekiaujantys prekeiviai, kurie sudaro apie 70 proc. pažeidėjų. Baudų sulaukė ir daržovių bei vaisių, žuvies pardavėjai. Už prekybą be kasos aparato fiziniams asmenims skiriamos baudos siekė iki 1000 litų, o už kasos aparato kvito neišdavimą arba už gautų pajamų neapskaitymą – iki 500 litų baudos.

Įsigaliojus naujajai tvarkai, Klaipėdos AVMI specialistai teigė, jog pirmąjį mėnesį neskubės bausti prekybininkų, dar neturinčių kasos aparatų. „Mokesčių inspektoriai verslininkus konsultavo, rengė jiems mokymus ir seminarus, o gegužės pradžioje tik stebėjo, kaip laikomasi šio nutarimo ir teikė rekomendacijas“, – sakė A.Cukanovas. Tačiau pastaruoju metu VMI akylai tikrina turgaviečių prekeivius ir principingai vertina tuos, kurie daro mokestinius pažeidimus.

Klaipėdos apskrities VMI naujausiais duomenimis, apskrityje užregistruoti 506 kasos aparatai, iš kurių 273 – Klaipėdoje. „Pažymėtina, kad Klaipėdos apskrityje visi asmenys, kurie prekiauja dengtose turgavietėse maisto produktais ir privalo turėti elektroninius kasos aparatus, juos yra įsigiję ir naudoja pajamoms apskaityti“, – tikino A.Cukanovas.  
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min