TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Turgus kratosi naujų pančių

Senajame turguje cigaretėmis prekiaujama kioske.
G.Kubiliūtės nuotr. / Senajame turguje cigaretėmis prekiaujama kioske.
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiuo metu Klaipėdos savivaldybėje svarstomos naujos taisyklės, kurias patvirtinus turgavietėse būtų uždrausta prekiauti akcizinėmis prekėmis. Toks siūlymas nemaloniai nustebino turgaviečių vadovus.

Priėmus naująsias taisykles, turgaviečių teritorijose nebebūtų galima pardavinėti cigarečių, alkoholio. Toks pasiūlymas nuskambėjo per Miesto ūkio komiteto posėdį.

„Jokia paslaptis, kad Senajame turguje prekiaujama kontrabandinėmis cigaretėmis. Geriau iš viso uždrausti akcizinių prekių pardavimą, tada bus lengviau kovoti su nelegaliais prekeiviais“, – motyvuodamas, kodėl pateiktas toks siūlymas, „15min“ aiškino Miesto ūkio komiteto pirmininkas Vidmantas Plečkaitis.

Tačiau Naujojo turgaus vadovas Liudas Butautas mano priešingai. Anot jo, uždraudus prekybą cigaretėmis, kontrabandinių rūkalų atsirastų dar daugiau, nei jų pasitaiko dabar.

„Nelegalius cigarečių prekeivius mes jau išvaikėme. Draudimas prekiauti akcizinėmis prekėmis paskatintų dar aktyviau siūlyti rūkalų iš po skverno. Mūsų teritorijoje cigaretėmis prekiaujama kioske. Kam reikia tai uždrausti? Geriau tegul dirba žmonės, o ne į darbo biržą eina. Juk moka visus mokesčius“, – savo argumentus žėrė L.Butautas.

Kioske cigaretės pardavinėjamos ir Senajame turguje.

„Sunku pasakyti, ko politikai siekia tokiu pareiškimu. Kas čia tokio, kad turguje prekiaujama cigaretėmis? Tai nėra nusikalstama veika, reikia tolerantiškiau žiūrėti“, – stebėjosi Senojo turgaus direktorė Ramutė Kubilienė. Anot jos, turgus nuomoja vietą kioskui ir už tai gauna pajamų. „Vis kapeika prie kapeikos. Tačiau jei politikai nuspręs uždrausti, mes turėsime paklusti“, – pridūrė pašnekovė.

Tiesa, tenka pripažinti, jog Senajame turguje iki šiol klesti nelegali prekyba cigaretėmis. Prie įėjimo nuolat stovi žmonių, siūlančių įsigyti kontrabandinių cigarečių. Turgavietės direktorė pripažino, kad kova su jais prilygsta kovai su vėjo malūnais. „Mūsų kova – tai tik pasirėkavimai, pasišūkavimai. Tiesiog prašome juos išeiti, tačiau daugiau nieko negalime daryti“, – pasakojo R.Kubilienė.

Reikia stiprių argumentų

Klaipėdos savivaldybės Licencijų, leidimų ir vartotojų teisių apsaugos skyriaus vedėja Zita Žižytė teigė, kad kol kas tai yra tik pasiūlymas, kurį turės įvertinti politikai. „Jei tarybos nariai vis dėlto priims tokį sprendimą, kioskuose ir parduotuvėse, kurios patenka į turgaviečių teritorijas, nebebus galima prekiauti alkoholiu ir cigaretėmis“, – aiškino Z.Žižytė.   

Konkurencijos tarybos Teisės ir konkurencijos politikos skyriaus vedėjo Elono Šato teigimu, sprendimas uždrausti turgavietėse prekiauti akcizinėmis prekėmis turi būti motyvuotas. „Sunku pasakyti, ar toks draudimas pažeidžia teisės aktus. Reikėtų išnagrinėti patį sprendimą, jo poreikį, motyvus“, – komentavo E.Šatas.

Projektas dėl turgaviečių taisyklių turi būti nagrinėjamas jau per kitą miesto tarybos posėdį, kuris  rengiamas dėl Savivaldos įstatymo korekcijų.

Privačiam turgui negalios

Kol turgaviečių vadovai nerimauja, aiškėja, jog naujosios taisyklės, jei jos bus priimtos, negalios privačioms turgavietėms. Pavyzdžiui, rinkliavas prekybininkams savivaldybės kontroliuojamose turgavietėse, kaip ir anksčiau, nustatys taryba, tuo tarpu privačiose – jų vadovybė.

Klaipėdoje šiuo metu yra vienas privatus vadinamasis Tilžės turgus. Tuo tarpu miesto valdžia kontroliuoja dvi įmones – Senąjį turgų bei Naująjį turgų.

Projekte taip pat nurodoma, kad turgavietėse negalima pardavinėti pirotechnikos priemonių, neskrostos paukštienos, ančių ir žąsų kiaušinių. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min