Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Turistai atranda Kauną: sėkmingas sezonas teikia įkvėpimo kitiems metams

Europos miestų, su kuriais „Ryanair“ maršrutu yra sujungtas Kaunas, prisijungus dar ir Goteborgui, turistų srautas antrame pagal dydį šalies mieste turėtų dar labiau išaugti.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Prie Europos miestų, su kuriais „Ryanair“ maršrutu yra sujungtas Kaunas, prisijungus dar ir Goteborgui, turistų srautas antrame pagal dydį šalies mieste turėtų dar labiau išaugti.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Šiais metais didelio svečių iš užsienio antplūdžio sulaukęs Kaunas besibaigiant turizmo sezonui pradeda galvoti apie kitus metus bei turizmo sektoriuje dirbančių valdininkų ir verslininkų laukiančius iššūkius.

„Pirmą kartą pamačiau besišypsančius Kauno viešbučių vadovus ir supratau, kad įvyko kažkas tikrai gero“, – nusijuokė Kauno turizmo informacijos centro (TIC) direktorius Sigitas Sidaravičius.

Už turistams skirtos informacijos bei paslaugų kokybę atsakingam kauniečiui būti geros nuotaikos yra pagrindas. Tarptautinei pigių skrydžių bendrovei „Ryanair“ šiais metais laikinojoje sostinėje įsteigus savo bazę bei išplėtus maršrutų geografiją, turistai iš įvairių Europos šalių atrado antrą pagal dydį Lietuvos miestą.

„Bendrovei „Ryanair“ padidinus maršrutų skaičių, Kauno oro uosto keleivių srautas padvigubėjo“, – teigė VĮ Kauno oro uosto Finansų direktorius Ričardas Vandzinskas. Jis sakė, kad kitais metais planuojama aptarnauti daugiau nei milijoną keleivių.

Prognozuoja dar didesnį augimą

Dar šį rudenį bendrovė „Ryanair“ iš Kauno pradės vykdyti skrydžius į Vakarų Švedijoje esantį Goteborgo miestą, tad neabejojama, kad kitų metų turizmo sezonas laikinojoje sostinėje bus dar turtingesnis.

„Padidėjus turistų srautui, augant viešbučių ir restoranų pajamoms, dabar tik nuo jūsų priklauso, ar sugebėsite turistus išlaikyti ir paskatinti grįžti. Kitais metais Kaune vyks du didžiuliai renginiai: Europos krepšinio čempionato finalinis etapas ir tarptautinės „Hanza“ dienos. Turėsime labai rimtai pagalvoti, kur turistus apgyvendinsime, ką jiems parodysime ir ką padarysime, kad jie čia grįžtų“, – akcentavo Ūkio ministerijos Turizmo politikos skyriaus vedėja Lidija Bajarūnienė.

„Viščiukai, kuriuos skaičiuojame šį rudenį, palyginti su pernai, yra gerokai papenėti. O riebiausias viščiukas, kurį pavyko privilioti į Kauną, yra skrydžių kompanija „Ryanair“, kuri miestui suteikė didžiulį potencialą. Tačiau tuo pačiu tiek savivaldybei, tiek verslininkams kyla daug iššūkių. Tad pasibaigus turizmo sezonui bus daug gražaus laiko pasiruošti kitiems metams ir mūsų miestą padaryti dar patrauklesnį svečiams“, – teigė miesto meras Andrius Kupčinskas.

Pasigenda naktinio gyvenimo

S.Sidaravičius, paklaustas apie didžiausius Kaune viešinčių turistų nusiskundimus, įvardijo ne vieną sritį, kurioje miestas turėtų pasitempti. TIC direktorius tvirtino, kad užsieniečiai labiausiai pasigenda renginių. „Turistai nori, kad naktinis gyvenimas vyktų ne tik savaitgaliais. Tiesa, atgimstantis senamiestis šiek tiek padėjo spręsti šią problemą, – pabrėžė S.Sidaravičius. – Į Kauną atvykstantys turistai iš užsienio dažniausiai ieško informacijos apie lankytinas vietas, plaukimus laivais, renginius, apgyvendinimo galimybes, dviračių maršrutus bei restoranus.“

Kalbėdamas apie miesto garsinimą užsienio šalyse bei naujų turistų pritraukimą, viešbučio „Kaunas“ direktorius Šarūnas Mereckas prasitarė, kad verslininkai galėtų finansiškai prisidėti prie savivaldybės projektų.

„Naujų skrydžių atsiradimas mums buvo tarsi oro gurkšnis. To nereikėtų apleisti ir manau, kad Kaunui viešinti turėtų būti naudojamos konsoliduotos valstybės, savivaldybės ir privataus verslo lėšos“, – kalbėjo miesto centre įsikūrusio viešbučio vadovas.

„Mes į tai žiūrime labai rimtai ir netgi planuojame miestuose, su kuriais esame sujungti „Ryanair“ maršrutais, rengti Kauno dienas. Štai jau kitą mėnesį esame pakviesti vykti į Tamperės miestą Suomijoje“, – atskleidė A.Kupčinskas.

Turistai Kauno TIC
2009 m. liepą Kauno TIC apsilankė 18 tūkst. turistų.
2009 m. rugpjūtį – 24 tūkst. turistų.
2010 m. liepą – 25 tūkst. turistų.
2010 m. rugpjūtį – daugiau nei 30 tūkst. turistų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min