Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugsėjo 26d. 07:06

Turistai Klaipėdoje neužsibūna

Iš laivo išlipę poilsiautojai Klaipėdoje pasigenda pramogų.
"15min" nuotr. / Iš laivo išlipę poilsiautojai Klaipėdoje pasigenda pramogų.

Į uostamiestį vakar užsukęs estų kruizinis laineris „Amadea“ užbaigė dvidešimt savaičių trukusį kruizų sezoną. Nors Klaipėdą šiemet aplankė gerokai daugiau turistų nei pernai, jie čia ilgiau neužsibūna ir poilsiui mieliau renkasi Neringą.

Estijos kruizinis laivas atplukdė pusę tūkstančio poilsiautojų, kuriuos klaipėdiečiai tradiciškai pasitiko su dainomis ir liaudiškais šokiais. Didžioji dalis keleivių iš anksto užsisakė ekskursiją po Klaipėdos senamiestį, išvykas į Neringą ir Palangą.
Šiemet į Klaipėdos uostą turėjo atplaukti 40 kruizinių laivų. Trys neatplaukė dėl gedimų ir audros jūroje, likusieji atplukdė daugiau kaip 21 tūkst. turistų. Tai trečdaliu mažiau nei pernai. Sumažėjo ir uosto pajamos iš rinkliavų. Iš kruizinių laivų šiemet surinkta puse milijono mažiau nei pernai, nors rinkliavos pastaraisiais metais mažėjo. Kruizinių laivų vis mažiau sulaukia ir kaimyniniai uostai – Gdanskas ir Gdynė.

Akis bado netvarka

Uosto atstovai pripažįsta, jog susidomėjimas Klaipėda kaip nauju jūrinio turizmo objektu pamažu blėsta. Priežastis – nepakankama turizmo paslaugų plėtra, trūksta patrauklių lankytinų vietų, pramogų ir ekskursijų pasiūla taip pat per maža.

„Daug priekaištų sulaukiame dėl nesutvarkytų kruizinio terminalo ir Klaipėdos piliavietės teritorijų. Ilgametė reprezentacinės miesto vietos – Teatro pastato ir aikštės rekonstrukcija taip pat mažina miesto patrauklumą“, – teigė Uosto direkcijos Rinkodaros ir administracijos direktorius Artūras Drungilas.

Klaipėdoje neužsibūna

Kad Klaipėdai dar reikia gerokai pasistiebti, norint pritraukti daugiau lankytojų, pripažino ir Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktorė Romena Savickienė. „Esame vadinamasis antrinis uostas, tad norėdami prilygti didiesiems uostams, turime dešimt kartų labiau pasistengti, dešimtkart daugiau šokti ir dainuoti. Tam reikia bendro uosto, miesto, verslininkų darbo“, – įsitikinusi ji. Nors šiemet į Klaipėdą užsuko ketvirtadaliu daugiau svečių nei pernai, jie čia ilgiau neužsibūna. „Klaipėda visada buvo tranzito miestas, kur žmonės pabūna dieną ar dvi ir keliauja toliau. Nors esu savo miesto patriotė, bet suprantu, kad ilgiau būnant čia nelabai yra ką veikti“, – pripažino R.Savickienė.
Itin didelio poilsiautojų susidomėjimo šiemet sulaukė Neringa. Vien turizmo informacijos centre vasarą apsilankė triskart daugiau turistų nei pernai tuo pačiu laikotarpiu. Tradiciškai daugiausiai svečių sulaukta iš Vokietijos, kiek mažiau atvyko iš Rusijos, Latvijos, Prancūzijos, Estijos, Lenkijos, Italijos, Ispanijos.

Temos: 1 Turistai
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min