Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Turistai tampa elgetų įkaitais

Vaikų teisių apsaugos specialistai džiaugiasi, kad mieste neliko išmaldos prašančių nepilnamečių. Taip uždarbiauja tik keletas jaunuolių, įgudusių lengvai užsidirbti.
Egidijaus Jankausko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Elgeta
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Per valandą – septyni išmaldos prašantys elgetos. Tiek jų suskaičiavo sekmadienio popietę lauko kavinėje Pilies gatvėje prisėdusi šiuo metu Londone gyvenanti rašytoja ir žurnalistė Zita Čepaitė, skelbia dienraštis „Lietuvos rytas“.

Praėjusią vasarą, kai Z.Čepaitė buvo atvykusi pavasaroti į šalies sostinę, tiek daug elgetų kaip šiemet ji tikrai nematė. Ji įsitikinusi, kad tai – ekonomikos sunkmečio pasekmė, rašo „Lietuvos rytas“.

„Dabar kas tik užsimano, tas ir prašo išmaldos“, – skundėsi 33 metų Jurijus, prašantis išmaldos jau ne pirmą vasarą. Žiemą vyras vengia tai daryti. Sąnario negalią turintis su ramentais vaikštantis vyras paprastai nesunkiai išprašo iš užsieniečių pinigų.

Z.Čepaitės teigimu, Anglijoje prašinėti pinigų gatvėse yra neįprasta. Per trejus metus, kuriuos rašytoja gyveno Londone, iš jos išmaldos prašė tik kartą. Tai buvo į čigonę panaši moteris iš Rytų Europos.

Tie, kurie Anglijoje netenka darbo, yra išmetami iš butų ir atsiduria gatvėje, ten būna neilgai. Policininkai jiems paaiškina, kad jie turi teisę į pašalpas nuomojant būstą, ir skuba nurodyti nakvynės namų bei nemokamų valgyklų adresus.

Dauguma išmaldos prašytojų nuo žurnalistų neslėpė, kad iš kavinių lankytojų prašo pinigų jau kelerius metus ir skundėsi, kad šią vasarą jų uždarbis labai sumažėjo, nes elgetauti Senamiestyje pradėjo iš kitų miestų atvykę žmonės.

Jie dūsavo, kad surinktus pinigus iš jų atima kelių jaunų vyrukų būrys. Jei nepasisaugosi – liksi be nieko. Kažkas užsiminė, kad atimti pinigai plaukia vienam plikai nusiskutusiam žmogui, kuris Pilies gatvėje ir įvedė tokią tvarką.

 

Komentarai
Temos Turistai, Malda
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min