Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Turistų daugėja, problemos išlieka

Per šį sezoną uostamiestį aplankė mažiau kruizinių laivų nei pernai, tačiau jie atplukdė daugiau turistų.
Ginos Kubiliūtės nuotr./15min / Per šį sezoną uostamiestį aplankė mažiau kruizinių laivų nei pernai, tačiau jie atplukdė daugiau turistų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėda netrukus palydės paskutinį šį sezoną kruizinį laivą. Nors sezonas dar nesibaigė, jau skaičiuojama, kad šiemet uostamiestį aplankė daugiau vadinamųjų kruizinių turistų nei pernai.

Kaip teigė Klaipėdos turizmo ir kultūros centro direktorė Romena Savickienė, 2009-aisiais į Klaipėdą turistiniais laivais atplaukė daugiau nei 33 tūkst. poilsiautojų. O šį sezoną prognozuojama, jog bus sulaukta apie 36 tūkst. turistų. Tiesa, pernai kruizinių laivų atplaukė dviem daugiau, nei šį sezoną – 50, o šiemet 48.

„Šiemetinė vasara sėkmingesnė, – teigė R.Savickienė. – Pagal gausumą pirmauja ispanų turistai. Vien kruizinis laivas „Empress” šį sezona ispaniškai kalbančius turistus atplukdė devynis kartus. Taip pat kruiziniais laivais atplaukia daug vokiečių“.

Jau registruoja kitų metų laivus

Nors gigantiški laivai jau ne pirmus metus plukdo turistus į Klaipėdą, tačiau susiduriama su tomis pačiomis problemomis. Anot R.Savickienės, tie svečiai, kurie dalyvauja ekskursijose, paprastai lieka patenkinti viešnage. Tačiau mieste likusiems pavieniams turistams nelabai yra ką uostamiestyje veikti. Ypač keblu, kai laivas atplaukia pirmadienį, nes tada nedirba muziejai.

Klaipėdos turizmo ir kultūros centro direktorė tvirtinimu, kai rugsėjo pabaigoje baigsis kruizinės laivybos sezonas, bus tariamasi, ką naujo bus galima pasiūlyti turistams kitais metais.

Jau dabar kitiems metams yra užregistruoti 32 į Klaipėdą užsusksiantys kruiziniai laivai.

Klaipėdos jūrų uosto direkcijos atstovės Gedos Marozaitės teigimu, iš kruizinių laivų rinkliavų kasmet yra surenkama apie 2 mln. Lt.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min