Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Turizmo arkliukas – tiesioginiai skrydžiai

J.Beniulienės teigimu, prieš metus Europoje nuskambėjo, kad Vilnius užsieniečiams sunkiai pasiekiamas, todėl dabar užtruks šiek tiek laiko, kol tai pasimirš.
Redo Vilimo/BFL nuotr. / J.Beniulienės teigimu, prieš metus Europoje nuskambėjo, kad Vilnius užsieniečiams sunkiai pasiekiamas, todėl dabar užtruks šiek tiek laiko, kol tai pasimirš.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Nors projektas „Vilnius - Europos kultūros sostinė“ (VEKS) ir Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmetis – jau praeitis, turizmo specialistai tikisi, kad tiesioginiai skrydžiai tarp Vilniaus ir Europos miestų padės išlaikyti aukštą atvykstamojo turizmo rodiklį.

Vilniaus turizmo ir informacijos centras (TIC) tikina, kad pernai jis aptarnavo 32 proc. daugiau turistų nei užpernai. Nors viešbučių statistika rodo 20 proc. sumažėjusius turistų srautus Lietuvoje, ekspertai aiškina, kad turistai galėjo apsistoti privačiai.

Vilniaus TIC direktorė Jolanta Beniulienė įsitikinusi, kad pernai Vilniaus vardą puošęs Europos kultūros sostinės titulas dar ilgai bus naudojamas kaip rinkodaros aspektas turistams pritraukti. „Pristatydami savo miestą dar ilgai galėsime naudoti šį statusą, ypač turizmo rinkodaros srityje. Tai lyg antspaudas, kuriuo esame paženklinti kultūros kokybės prasme“, – sakė J.Beniulienė.

Ji tikino, kad atsižvelgiant į sunkią ekonominę situaciją ir pakitusias tendencijas turizmo rinkoje, nesitikima, kad šiemet Vilnių aplankys daugiau turistų nei pernai. „Žmonės mažiau keliauja arba keliauja į kaimynines šalis, populiarumą prarado savaitgalinės išvykos, todėl būtų puiku, jei turistų srautų padidėjimas 2010-aisias būtų vertinamas 10 proc.“, – prognozavo J.Beniulienė.

Renginių bus mažiau

„2010-aisiais, kaip ir anksčiau, į Vilnių turistus trauks mūsų nuostabus senamiestis, lankytinų objektų gausa, gamta, ir, žinoma, kultūros renginiai. Tie, kurie dėl vienų ar kitų priežasčių, nesusiruošė į Vilnių 2009-aisiais, planuos tai padaryti šiemet“, – tikino J.Beniulienė.

Turizme kaip prekybos centre, kur atėjęs žmogus gali rinktis, ko jam reikia. Vienas gal televizorių nusipirks, o kitas – tik pieno.

Vis dėlto šiemet Vilniuje planuojama surengti mažiau renginių nei pernai. Nebevyks 2009-aisiais rengtos specifinės šventės – tūkstantmečio paminėjimas, Dainų šventė, renginiai skirti Europos kultūros sostinei. „Be abejo, tiek daug renginių kaip pernai, 2010-aisiais nebus. Tad logiška, kad ir turistų lūkesčiai bus mažesni. Dalis jų nesies savo planų su Vilniaus miestu“, – sakė J.Beniulienė.

 

Vilniaus vicemeras Gintautas Babravičius tvirtina, kad yra turistų, kurie kasmet ištikimai atvyksta į įvairius festivalius. „Pavyzdžiui, yra kokie 40–100 žmonių, kurie visada atvažiuoja pasiklausyti „Vilnius Jazz“ koncertų“, – kalbėjo vicemeras. Anot jo, kuo daugiau, kad ir smulkesnių renginių mieste, tuo geriau. „Čia kaip prekybos centre, kur atėjęs žmogus gali rinktis, ko jam reikia. Vienas gal televizorių nusipirks, o kitas – tik pieno“, – lygino G.Babravičius.

J.Beniulienė pastebėjo, kad Vilnius palankus miestas keliauti ne tik pramogų ieškotojams, bet ir tiems turistams, kurie nemėgsta keliauti su gausiu srautu, nepakenčia stovėti eilėse ar grūstyse, ieško daugiau komforto, erdvės, ramybės.

Viltis – tiesioginiai reisai

Tikimasi, kad teigiamos įtakos turistų srautams turės daugėjantys tiesioginiai skrydžiai iš Europos miestų į Vilnių. Pernai Lietuvos oro linijų bendrovei „flyLAL“ sustabdžius veiklą, nutrūko ryšiai su daugeliu didžiųjų Europos miestų, iš jų turistai Lietuvą galėjo pasiekti tik sudėtingais skrydžiais per kitus miestus. „Prieš metus Europoje nuskambėjo, kad Vilnius nepasiekiamas, todėl dabar užtruks šiek tiek laiko, kol tai pasimirš“, – mano J.Beniulienė.

Tarptautinio Vilniaus oro uosto (TVOU) duomenimis, pernai jame buvo aptarnauta 1,3 mln. į Vilnių atskridusių keleivių. Užpernai šis skaičius siekė daugiau nei 2 mln., o 2007 m. – 1,7 mln. žmonių. Anot TVOU Komunikacijos skyriaus  viršininkės Gabrielės Vasiliauskaitės, šiemet TVUO tikisi aptarnauti 1,6 mln. keleivių. „Kol nėra galutinių susitarimų su oro bendrovėmis, nenorėtume atskleisti savo planų, tačiau šiemet TVOU ir toliau plėtos skrydžių geografiją. Ji turėtų plėstis Rytų ir Pietų Europos kryptimis“, – sakė G.Vasiliauskaitė. Jos tvirtinimu, šiuo metu oro uoste dirba 16 oro bendrovių, kurios keleivius skraidina 21 reguliariuoju skrydžiu.

J.Beniulienė neatmeta galimybės, kad padaugėjus tiesioginių skrydžių Vilniuje gali rastis ir nauja turizmo rūšis.

„Manau, kad tiesioginių skrydžių gausa gali pasitarnauti konferencijų turizmo sričiai. Konferencijų organizatoriai, planuodami renginius, visų pirma įvertina miesto pasiekiamumą. Tačiau, konferencijų planavimas daugeliu atveju vyksta kelerius metus į ateitį, tad belieka tikėtis, kad Vilniui pavyks užtikrinti esamų skrydžių tęstinumą“, – vylėsi J.Beniulienė.

„Vilniaus šventės“ vilios į gatvės renginius

2010-aisiais Vilniuje ketinama įkurti naują įstaigą „Vilniaus šventės“, kuri organizuotų gatvės renginius. Naujoji įstaiga perimtų ir kai kuriuos šiemet uždaromos VšĮ VEKS darbus – organizuotų Gatvės muzikos dieną, „Tebūnie naktis“. „Dar iki galo nėra pasispręsta, ar nauja įstaiga tikrai atsiras. Žinoma, būtų galima ją jungti prie „Vilniaus festivalių“, tačiau pastaroji organizacija rūpinasi „elitiniais“ renginiais, kurie vyksta po stogu. Naujoji organizacija rūpintųsi „gatviniais“ renginiais“, – pasakojo G.Babravičius. „Vilniaus festivalių“ direktorius Remigijus Merkelys sakė, kad jam kol kas nebuvo siūlyta po savo sparneliu priglausti buvusių VEKS renginių. „Jei tai būtų tik keletas renginių gal ir galėtume perimti jų organizavimą, tačiau kiek žinau, kalbama apie kelias dešimtis. Tuomet tai būtų įmanoma tik priėmus papildomai žmonių, taip išsiplėstų mūsų funkcijos. Tačiau iki šiol tokių pasiūlymų nebuvome sulaukę“, – sakė R.Merkelys.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 šventės
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min