Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Turkijos teisininkai pasveikino Lietuvos teismus perėjus prie elektroninės bylos

Turkijos teisininkai pasveikino Lietuvos teismus perėjus prie elektroninės bylos
Organizatorių nuotr. / Turkijos teisininkai pasveikino Lietuvos teismus perėjus prie elektroninės bylos
Šaltinis: 15min
0
A A

Turkijos teismų sistemos atstovai, susipažinę su liepos pradžioje pradėjusiu veikti teismų elektroninių paslaugų portalu e.teismas.lt, pažymėjo, kad tai žingsnis efektyvesnio teismų darbo link. 

„Turkijoje elektroninė byla veikia jau keletą metų. Ši sistema pasiteisino ir labai vertinama ne tik visuomenės, bet ir pačių teisėjų. Elektroninė byla spartina teismo procesą, nuotoliniu būdu teikiamos teismų paslaugos padeda taupyti,“ – pažymėjo Lietuvoje viešėjęs Turkijos Aukščiausiosios teisėjų ir prokurorų tarybos narys Teomanas Giokče.

Turkijos Aukščiausiojo Kasacinio teismo teisėjų ir Aukščiausiosios teisėjų ir prokurorų tarybos atstovų delegacija susitikimų su Lietuvos teismų ir Nacionalinės teismų administracijos atstovais metu dalijosi patirtimi, kaip elektroninių paslaugų portalas gali būti patogesnis visoms procesinėms šalims, kaip paskatinti juo naudotis privačius asmenis, įmones, įstaigas. 

Svečiai iš Turkijos taip pat domėjosi Lietuvos teismuose dirbančių teisėjų padėjėjų funkcijomis, statusu, karjeros galimybėmis. „Turkijoje kiekvienas teisėjas turi savo komandą, kuri dirba tik su jo nagrinėjamomis bylomis. Priešingai nei Lietuvoje, vienu teisėjo padėjėju keliems teisėjams dalytis nereikia“, – teigė Turkijos Aukščiausiojo Kasacinio teismo pirmininko pavaduotojas Abdulkadiras Ilhanas.

Sritis, kurioje turkai norėtų perimti Lietuvos patirtį, – teismų specializacijos. Pasak Turkijos teisėjų, jų šalyje planuojama steigti specializuotus teismus. Lietuvoje šiuo metu veikia specializuoti apygardų administraciniai teismai, kurie nagrinėja ginčus, susijusius su viešuoju valdymu, norminiais administraciniais aktais, mokesčiais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min