Dabar populiaru
Publikuota: 2013 balandžio 6d. 14:16

Mįslė Turkijos žurnalistams: Dalia Grybauskaitė ironizavo dėl spaudos laisvės suvaržymų ar tik draugiškai juokavo?

Turkijos prezidentas Abdullahas Gulu ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Turkijos prezidentas Abdullahas Gulu ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė

Šią savaitę Lietuvoje kartu su Turkijos prezidento Abdullah Gulo delegacija viešėjęs turkų žurnalistas Sedatas Erginas teigia, kad oficialaus priėmimo metu Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė viešai sugėdino Turkijos vadovą dėl jo šalyje varžomos žodžio laisvės.

Savo komentare, kurį publikavo portalas hurriyetdailynews.com, žurnalistas teigia, kad mūsų šalies prezidentė susipažindama su Turkijos delegacijos atstovais nevengė pokštauti. Pasak jo, priėjusi susipažinti su žiniasklaidos atstovais, D.Grybauskaitė jų pasiteiravo, ar šie kritikuoja prezidentą A.Gulą.

„Tai yra jūsų pareiga“, – prezidentę D.Grybauskaitę cituoja S.Erginas.

Ar tai buvo ironija dėl Turkijoje vykstančių spaudos laisvės suvaržymų? Ar tai tebuvo paprastas Lietuvos prezidentės juokelis? Nebuvo labai aišku, - rašo žurnalistas.

Anot jo, savo klausime ir pastaboje D.Grybauskaitė ironiškai atsiliepė apie žiniasklaidos laisvės suvaržymus Turkijoje.

„Ar tai buvo ironija dėl Turkijoje vykstančių spaudos laisvės suvaržymų? Ar tai tebuvo paprastas Lietuvos prezidentės juokelis? Nebuvo labai aišku“, – rašo žurnalistas.

Be to, jis pažymi, kad priimant islamo tikėjimą išpažįstantį ir oficialiai alkoholio nevartojantį Turkijos prezidentą A.Gulą Lietuvoje ant stalo buvo patiekta ir balto vyno, ir sulčių. Tuo tarpu Latvijoje, kurią šią savaitę taip pat aplankė Turkijos prezidentas, visa delegacija buvo vaišinama tik beržų sula.

Primename, kad pagal pasaulinį spaudos laisvės indeksą Turkija užima 138 vietą iš 178.

Šalyje tebegalioja baudžiamojo kodekso straipsnis, leidžiantis įkalinti žurnalistą ar leidėją „už tautos savimonės“ įžeidimą.

Žurnalistų priespauda ypač sustiprėjo 2012-aisiais. Pastaraisiais metais Turkijos vyriausybė  įkalino daugiau žurnalistų nei Iranas, Kinija ar Eritrėja.

2012 metų gruodžio 1 d. Turkijoje buvo kalinami 49 žurnalistai, tarp kurių buvo daug kurdų reporterių ir redaktorių, apkaltintų terorizmu. Daugybė žurnalistų kalinama dėl neva dalyvavimo antivyriausybiniame sąmoksle.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min