Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 gegužės 16d. 17:09

TV3 paskelbta neetiška žiniasklaidos priemone (atnaujinta 17.16 val.)

Kristupas Krivickas
TV3 nuotr. / Kristupas Krivickas
Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisija televiziją TV3 pripažino neetiška žiniasklaidos priemone.

„Komisija pripažino TV3 nesilaikančia etikos žiniasklaidos priemone“, – pirmadienį po tris valandas trukusio posėdžio pranešė komisijos pirmininkas Linas Slušnys.

TV3 Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos prašė atidėti klausimo dėl televizijos paskelbimo neetiška svarstymą tol, kol teismai priims sprendimus dėl trijų komisijos nutarimų, kuriais laidos „Akistata“, „Paskutinė instancija“ ir „Kodėl?“ yra pripažintos pažeidusiomis profesinę etiką.

„Esame apskundę šiuos tris šių metų sprendimus, todėl prašome jūsų nukelti šio klausimo svarstymą iki to laiko, kol bus paskelbtas teismų sprendimas“, – pirmadienį sakė TV3 advokatas.

Anot jo, tai apsaugos komisiją nuo galimų nuostolių, kuriuos galimai teks atlyginti, jei teismas nutars, kad komisijos sprendimai neteisėti, o TV3, ją paskelbus neetiška, patirs finansinių nuostolių, nukentės jos reputacija.

Tačiau L.Slušnys paaiškino, kad, komisijos nuomone, TV3 dėl svarstymo atidėjimo kreiptis pavėlavo.

„Mes vadovaujamės tuo, ką teismai yra paskelbę šiandien“, – sakė jis.

Atsakomybę permestų prodiuseriams

Pabūgusi būti pripažinta neetiška žiniasklaidos priemone, televizija TV3 kaltę už leidėjų ir žurnalistų etikos pažeidimus bando permesti prodiuserių įmonėms.

Pirmadienį Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos posėdyje TV3 generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė sakė, kad televizija TV3 yra tik profesinę etiką pažeidinėjančių laidų „Akistata“, „Kodėl“, „Paskutinė instancija“ skleidėjas ir neturėtų atsakyti už jų turinį.

„Aš nekuriu tų laidų, nematau, kaip ir ką jie kalbina, net nematau laidų prieš jų parodymą, nes tai jau būtų cenzūra. Jei jūs nubausite televiziją už jų pažeidimus, jie išplauks. Jau rytoj jie bus nuėję į kitą televiziją“, – komisijos posėdyje teigė L.Blaževičiūtė.

TV3 generalinė direktorė teigė, kad ji inicijavo vidinio TV3 etikos kodekso sukūrimą, taip pat vidinės etikos komisijos suformavimą.

„Tuomet, kai sukursime savo vidines savitvarkos taisykles, jūs rekomenduosite man sprendimus dėl Kristupo Krivicko ir mes su komisija spręsime, ką su juo daryti. Dabar viena aš to padaryti negaliu“, – sakė L.Blaževičiūtė.

Direktorė pridūrė esanti pasiruošusi „dėl dviejų prodiuserių priimti vienus ar kitus veiksmus“.

Pasak L.Slušnio, komisijos nuomone, iškeltas klausimas dėl prodiuserinių įmonių atsakomybės yra geras, tačiau kol kas komisija linkusi vertinti žiniasklaidos priemones.

„Kiekviena televizija prisiima atsakomybę už tai, kas yra transliuojama jos laidose“, – sakė L.Slušnys. 

Situacija sudomino švedus

Ji tikino, kad situacija TV3 domisi ir televizijos akcininkai Švedijoje.

„Aš diskutuoju su savo akcininkais. Jiems situacija atrodo keista ir nauja. Situacija pasidarė konfliktiška. Tiek skundų per pusmetį, akivaizdu, kad kažkas ne taip“, – sakė L.Blaževičiūtė.

Anot jos, pernai „Akistata“ irgi buvo bausta ne kartą, su K.Krivicku apie etiką taip pat buvo kalbėta.

„Kol tai buvo reti atvejai, pirštu pagrūmoji, pabari ir pasakai, kad daugiau taip nebūtų“, – pasakojo apie santykius su prodiuseriu K.Krivicku TV3 direktorė.
 
Jei jūs nubausite televiziją už jų pažeidimus, jie išplauks. Jau rytoj jie bus nuėję į kitą televiziją, – sakė TV3 generalinė direktorė.Komisijos nariai piktinosi, kad iki šiol neatskirdavusi savo ir prodiuserinių gaminių, televizija tik dabar, kai jai ėmė grėsti rimti nemalonumai, ėmėsi skirti savo ir įmonių atsakomybę.

„Iki šiol visur šioms laidoms atstovaudavo TV3, TV3 TV3, o kai pakvipo rimtesniais nemalonumais, tada jau prodiuseriai kalti“, – piktinosi Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos pirmininkas L.Slušnys.

Komisijos pirmininkas prisiminė, kad pernai pats K.Krivickas lankydamasis posėdyje elgėsi arogantiškai.

„K.Krivickas čia sėdėdamas, vos ne kojas susikėlęs ant stalo, mums sakė, kad aš taip dariau, darau ir darysiu“, – teigė L.Slušnys.

Bausta šešis kartus

Pagal komisijos reglamentą, žiniasklaidos priemonė gali būti pripažįstama neetiška, jei per vienerius metus ta pati visuomenės informavimo priemonė yra pripažįstama pažeidusi Etikos kodeksą ne mažiau kaip du kartus.

2011 metais TV3 buvo pripažinta pažeidusi profesinės etikos kodeksą tris kartus. Dar tris kartus tokius pažeidimus komisija nustatė pernai. Dabar televizija teismų prašo ne tik spręsti dėl komisijos nutarimų teisėtumo, bet ir taikant laikinosios apsaugos priemones drausti jai pripažinti TV3 nesilaikančia profesinės etikos žiniasklaidos priemone.

Nesilaikančiomis profesinės etikos pripažintos laidos „Kodėl?“, „Akistata“ ir „Paskutinė instancija“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min