Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 19d. 14:46

Tvarka ir teisingumas pagal Remigijų Žemaitaitį: darželiai – pirmiausia dirbančiųjų vaikams

Remigijus Žemaitaitis
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Remigijus Žemaitaitis

Valdančiosios frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovas Remigijus Žemaitaitis siūlo įstatymu nustatyti, kad pirmenybė į darželius būtų teikiama dirbančių tėvų vaikams.

Parlamentaras siūlo Švietimo įstatyme nustatyti vaikų priėmimo į valstybines ir savivaldybių ikimokyklinio ugdymo mokyklas tvarką. Pagal ją, vietos ikimokyklinėse įstaigose visų pirma būtų skiriamos vaikams iš šeimų, kuriose dirba abu tėvai.

Toliau į darželius pretenduotų vaikai iš šeimų, kuriuose vaiką augina vienas tėvas, kai vienas iš tėvų yra miręs ar teismo pripažintas dingusiu be žinios, po to vieta būtų suteikiama vaikams iš šeimų, kuriose dirba vienas iš tėvų, ir tik po to vaikams iš šeimų, kuriose nedirba abu tėvai.

Toliau į darželius pretenduotų vaikai iš šeimų, kuriuose vaiką augina vienas tėvas, kai vienas iš tėvų yra miręs ar teismo pripažintas dingusiu be žinios, po to vieta būtų suteikiama vaikams iš šeimų, kuriose dirba vienas iš tėvų, ir tik po to vaikams iš šeimų, kuriose nedirba abu tėvai

Šiuo metu priėmimo į valstybines ir savivaldybių ikimokyklinio ugdymo mokyklas tvarką nustato savivaldybės atsižvelgdamos į švietimo ir mokslo ministro įsakymą. Kaip pažymi R.Žemaitaitis, nustatydamos priėmimo į ikimokyklinio ugdymo įstaigas tvarką savivaldybės teikia prioritetą socialiai remtinoms šeimos, kuriose dažniausiai abu tėvai yra nedirbantys ir turi galimybes prižiūrėti vaikus namuose.

„Tuo tarpu šeimos, kuriose yra dirbantys abu tėvai, yra priverstos vesti vaikus į privačias ikimokyklinio ugdymo įstaigas arba samdyti aukles“, – pažymima parlamentaro išplatintame pranešime. R.Žemaitaičio nuomone, tokiu būdu dirbančios šeimos lieka žymiai blogesnėje padėtyje negu socialiai remtinos šeimos.

Pasak R.Žemaitaičio, tokia tvarka būtų valstybės pagalba šeimoms, kuriose yra dirbantys abu tėvai. „Dažniausiai tokios šeimos negauna jokios socialinės paramos ar pagalbos iš valstybės. Akivaizdu, kad būtent iš dirbančiųjų tėvų algų atskaitomų mokesčių dalis yra skiriama socialiai remtinoms šeimoms. Šeimos, kuriose dirba abu tėvai, neturi galimybių prižiūrėti vaikų namuose visą dieną. Tuo tarpu, šeimos, kuriose nedirba vienas arba abu tėvai, turi visas galimybes prižiūrėti vaikus visą dieną“, – teigiama pranešime.

R.Žemaitaičio teigimu, siūloma nauja priėmimo į darželius tvarka galėtų labiau paskatinti socialiai remtinas šeimas aktyviau ieškotis darbo ir integruotis į darbo rinką, prisidėti prie bendruomenės gerbūvio kūrimo, taip pat būtų socialiai teisingesnė dirbančiųjų tėvų atžvilgiu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min