Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
2019 01 04

„Tvarka ir teisingumas“ tik balandį apsispręs, ką paremti prezidento rinkimuose

Partija „Tvarka ir teisingumas“ savo kandidato 2019 m. gegužę vyksiančiuose Lietuvos Respublikos prezidento rinkimuose greičiausiai nekels. Apsispręsti, kokį kandidatą parems, partija ketina tik balandį, likus vos mėnesiui iki rinkimų. Tai portalui 15min sakė partijos pirmininkas Remigijus Žemaitaitis.
Remigijus Žemaitaitis
Remigijus Žemaitaitis / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Sprendimas greičiausiai bus balandžio mėnesį. Bent jau esame taip preliminariai prezidiume šnekėję. Kai jau bus pasibaigęs kandidatų registravimas, kai kandidatai bus surinkę parašus, kai visi kandidatai pristatys savo programas, kai kandidatai pristatys, kas koks bus patarėjas, ypatingai nacionalinio saugumo, ekonomikos ir socialinių reikalų ir užsienio – tada, manau, ir priims sprendimą prezidiumas“, – 15min ketvirtadienį sakė R.Žemaitaitis.

„Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas 15min teigė manantis, kad partijai savo kandidato rinkimuose kelti neverta, jei nėra kandidato, kuris išties galėtų laimėti. O kad partija tokį kandidatą rastų iki rinkimų, R.Žemaitaitis abejojo.

„Reikia blaiviai, realiai vertinti situaciją. Taip, galime iškelti, galime sudalyvauti tose varžybose. Liksime gal ketvirti, gal treti, o gal ir penkti, kas žino. Kam tą dalyką daryti? Dėl reitingų? Tvarkoje, pasikeltų partija reitingus. Europos Parlamento rinkimams gal irgi tai gerai. Bet ar tai gerai visuomenei ir žmonėms? Aš abejoju“, – sakė R.Žemaitaitis.

Pasak politiko, pernelyg didelis kai kurių asmenų, norinčių kandidatuoti į prezidentus, pasitikėjimas savimi skaldo visuomenę.

„Aš asmeniškai matau, kad yra didžiausia bėda Lietuvoje, kad kiekvienas išlindęs Pilypas iš kanapių įsivaizduoja, kad gali būti prezidentu, ir nori juo būti. Čia yra, ko gero, didžiausia bėda, dėl to visuomenėje mes neturime tokio vieningumo“, – sakė R.Žemaitaitis.

Didžiausia bėda Lietuvoje, kad kiekvienas išlindęs Pilypas iš kanapių įsivaizduoja, kad gali būti prezidentu.

Prezidento rinkimai Lietuvoje vyks 2019 m. gegužę. Juose dalyvauti jau užsiregistravo ekonomistas Gitanas Nausėda, Ingrida Šimonytė, Naglis Puteikis, Arvydas Juozaitis, Aušra Maldeikienė, Valentinas Mazuronis, Alfonsas Butė ir Vitas Gudiškis. Daugiau apie visus kandidatus sužinoti galite šiame 15min tekste.

Pranešti apie savo apsisprendimą ir užsiregistruoti Prezidento rinkimų kampanijos dalyviai privalo iki vasario vidurio. Iki kovo pabaigos užsiregistravusieji kandidatai turės surinkti rėmėjų parašus.

Anksčiau apie savo ketinimus dalyvauti Prezidento rinkimuose buvo pranešęs buvęs „Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas, nušalintasis prezidentas Rolandas Paksas, nors kandidatuoti jam neleidžia Konstitucija. Rugsėjį R.Paksas paliko „Tvarkos ir teisingumo“ partiją.

Spalį valdančiųjų teiktas Konstitucijos pataisos projektas, kuris būtų atvėręs R.Paksui kelią dalyvauti Seimo ir prezidento rinkimuose, nesusilaukė pakankamos paramos Seime.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius