Dabar populiaru
Publikuota: 2013 kovo 12d. 14:22

Tvarkant Šventaragio gatvę Gedimino prospekto detektyvo tikimasi išvengti: gatvę ketinama iškloti senomis trinkelėmis

Remontuojama Šventaragio gatvė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Remontuojama Šventaragio gatvė

Nuo pirmadienio keturiems mėnesiams remontui užtverta pačiame Vilniaus centre esanti Šventaragio gatvė. Miestas turi gana liūdnos gatvių remontų patirties, nes po Gedimino prospekto atnaujinimo kilo skandalas dėl dingusių senųjų trinkelių. Dalies jų nerasta iki šiol, nors savivaldybė skelbė karą ir grasino teismais bei įspūdingomis sąskaitomis tiems, kurių kiemuose aptiks trinkelių. Šįkart to tikimasi išvengti – Šventaragio gatvė bus išklota senomis trinkelėmis.

Pirmadienį darbininkai Šventaragio gatvėje kirto medžius. Vėliau bus šalinama dabartinė kelio danga, rekonstruojami požeminiai tinklai – šilumos, vandentiekio, kanalizacijos ir kt. „Pabaigus šiuos darbus, bus sutvarkyta kelio danga, pėsčiųjų takai ir atnaujintas gatvės apšvietimas. Vilniečiai ir miesto svečiai rekonstruota gatve galės džiaugtis jau po keturių mėnesių“, – savivaldybės išplatintame pranešime spaudai cituojamas Vilniaus savivaldybės Miesto ūkio ir transporto departamento direktorius Virginijus Pauža.

Gatvėje bus pakeistas apšvietimas – dabar esančius natrio lempų šviestuvus pakeis LED tipo lempos, ketinama atnaujinti 13 stulpų, kurių stilistika sutaps su Maironio ir Barboros Radvilaitės gatvėse esančių atramų stiliumi.

Naujų trinkelių nepirks

Tik gatvės grindinio trinkelės išliks tos pačios – jas pirma nuėmus, vėliau ketinama vėl pakloti. Tokiu būdu esą bus sutaupyta lėšų naujoms medžiagoms įsigyti. „Tos trinkelės dar visiškai geros, laikys šimtą metų, tad nėra jokio reikalo jas keisti“, – tvirtino Miesto ūkio ir transporto departamento direktoriaus pavaduotojas Antanas Mikalauskas.

Ketinama suskaičiuoti, kiek kvadratinių metrų trinkelių šioje gatvės atkarpoje yra. Esą tai padės išvengti tokių skandalų, kokie kilo daliai trinkelių dingus iš remontuojamo Gedimino prospekto, kuris buvo išgrįstas naujomis kiniškomis trinkelėmis.

Senųjų Gedimino prospekto trinkelių detektyvas prasidėjo tuomet, kai beveik prieš metus sostinės meras Artūras Zuokas pareiškė, kad dingo apie 9 tūkst. kv.m trinkelių. Apie tai meras kalbėjo Seimo Antikorupcijos komisijos posėdyje. Esą iš viso plytelių buvo apie 16 tūkst. kv.m, 5 tūkst. kv.m pakloti kitur, dar 2 tūkst. kv.m yra sandėlyje, o kur likusi dalis – niekas nežino.

Savivaldybės darbuotojai buvo paversti sekliais ir priversti važinėti po Vilnių bei jo priemiesčius ieškodami tokių trinkelių, kokiomis iki 2002–2008 metais vykusios Gedimino prospekto rekonstrukcijos buvo išgrįsta pagrindinė sostinės gatvė. Tačiau garsiai pašūkavę ir pagrasinę teismais bei sąskaitomis už trinkeles, sostinės valdininkai nurimo – bent jau garsiai nepaskelbė nei apie atgautas trinkeles, nei apie išsireikalautą užmokestį iš tų, kurių kiemuose trinkelių lyg ir rasta.

Sąmatos neskelbia

Tos trinkelės dar visiškai geros, laikys šimtą metų, tad nėra jokio reikalo jas keisti, – tvirtino A.Mikalauskas.

Kiek kainuos Šventaragio gatvės remontas, kol kas neatskleidžiama. Esą sąmatos dar tikslinamos. Kol kas neaišku ir iš kokių pinigų darbus teks finansuoti. Vasarą šiuo klausimu kalbintas meras A.Zuokas buvo atviras – projektas sutvarkyti gatvę prie Katedros aikštės yra, tik lėšų trūksta.

Tuomet A.Zuokas teigė, kad miestas turi kelias galimybes gauti reikalingus pinigus: arba tai būtų papildoma Europos Sąjungos parama, kurios tikėtis vargu ar galima, arba pinigai iš valstybės biudžeto. O remontui esą reikėtų apie 11 mln. Lt.

„Danga yra tik mažoji sąmatos dalis. Apačioje yra lietaus kanalizacija, komunikacijos tinklai. Taip pat šioje vietoje turi būti atliekami aukščiausio lygio archeologiniai tyrimai, nes, kaip rodo Bernardinų sodo archeologiniai tyrimai, galima atrasti tai, ko istorikai apie Vilnių net nežinojo“, – pernai liepą 15min.lt sakė Vilniaus vadovas.

Tiesa, dabar apie archeologinius tyrimus net neužsimenama. Kaip ir apie tai, iš kur bus gauta pinigų remontui. Kol kas, atrodo, miestas pinigų darbams, kuriuos jau pradėjo, neturi.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min