Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tvarkė sienas, sugadino grindis

D.Kazakevičienės teigimu, sporto salės grindys tapo nelygios, taigi vaikams joje sportuoti pavojinga.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / D.Kazakevičienės teigimu, sporto salės grindys tapo nelygios, taigi vaikams joje sportuoti pavojinga.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Vilniaus Petro Vileišio progimnazijoje per vasarą suremontuota sporto salė. Bet mokiniai joje sportuoti negali iki šiol, mat sienas šiltinę statybininkai sugadino salės grindis.

Vasarą sulaukęs statybininkų P.Vileišio progimnazijos kolektyvas džiūgavo, kad pagaliau jų sporto salė bus apšiltinta, sienų nebebjauros pelėsis, o mokiniai turės puikias sąlygas sportuoti. Tačiau remonto darbams įsisiūbavus mokyklos direktorė Danutė Kazakevičienė pastebėjo keistų dalykų.

Mirko vandenyje

„Vieną dieną pastebėjome, kad didžiuliais aparatais plauna sienas. Pradėjau klausinėti, kad gal geriau reikėtų jas trinti, nušveisti, juk turime išsaugoti grindis. Bet statybininkai mane užtikrino, kad viskas gerai, grindys uždengtos polietilenu, esą tokios technologijos, to pakaks jas apsaugoti“, – pasakojo D.Kazakevičienė.

Statybininkai į tokias kalbas tik numojo ranka. Bet vėliau nepriklausomas statybų ekspertas patvirtino, kad direktorė buvo teisi. Tai, jog patiestas polietilenas neapsaugojo grindų, paaiškėjo labai greitai. Medinės lentelės permirko, mat sienas statybininkai plovė kelias savaites. Vėliau jas pradėjus šveisti, grindys vis dar mirko po patiestu polietilenu.

„Kalbėjau, kad gal reikia polietileną nuimti, grindys džiūtų, bet kažkur jį patraukė, kažkur paliko, daiktus ant polietileno sukrovė. Mėnesį grindys šuto“, – skundėsi direktorė.

Bet statybininkai vis ramino – esą grindys išdžius ir viskas bus gerai. Tačiau ir išdžiuvusios grindys liko nelygios, apsilaupė lakas, lentos pradėjo girgždėti. „Nors sporto salės grindys nebuvo naujos, sudėtos prieš 8 metus, tačiau buvo lygios ir jų neketinome keisti. Tiesa, statybininkai manė kitaip – prieš pradėdami darbus buvo grindų keitimą įtraukę į sąmatą ir labai nenoriai vėliau išbraukė“, – teigė D.Kazakevičienė.

Ieškos papildomų pinigų

Darbus P.Vileišio progimnazijos sporto salėje prižiūrėjo „Vilniaus vystymo kompanijos“ Projektavimo ir statybos valdymo tarnybos Statybos ir techninės priežiūros skyriaus viršininkas Vaidas Zakarevičius. Anot direktorės, jis pareiškė, kad dabar ieškoma papildomų pinigų grindų dangai pakeisti.

„Bet kam reikėjo sugadinti gerą daiktą? Kol keis grindų dangą, ugdymo procesas negalės vykti, nes reikės nuimti seną dangą, išbetonuoti, dėti naują dangą. Kiek laiko tai truks ir kiek kainuos? Vadinasi, mes turime tiek pinigų, kad galėtume taip elgtis – nieko nesaugoti, švaistytis“, – piktinosi ne vienerius metus Užupyje esančiai mokyklai vadovaujanti D.Kazakevičienė.

Kol kas mokiniai sportuoti priversti lauke net ir per lietų. Iki šiol nesutvarkyti persirengimo kambariai šalia sporto salės, tualetai. Užsiėmimų negali pradėti ir gimnastikos mokyklos gimnastės, šią sporto salę nuomojusios būtent dėl itin lygių grindų.

Paaiškinti nenori

Paties V.Zakarevičiaus „15min“ prakalbinti nepavyko. Išgirdęs klausimą apie P.Vileišio progimnazijos sporto salę jis atrėžė: „Nekomentuosiu“.

Į mokyklą atvykę „Vilniaus vystymo kompanijos“ atstovai ir Vilniaus savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorius Gintaras Alfonsas Petronis su direktore sutarė, kad grindų danga vis dėlto nebus keičiama, kadangi tai ne tik brangiai kainuotų, bet ir ilgai užtruktų. Pamokos sporto salėje negalėtų vykti dar apie 1,5–2 mėnesius. Grindys bus atnaujinamos ir tai žadama padaryti iki rugsėjo 26 d.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min