Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gegužės 6d. 13:42

„Tvarkiečiai“ Seimą stumia dėl Rolando Pakso teikti nurodymus Konstituciniam Teismui

Rolandas Paksas
Luko Balandžio nuotr. / Rolandas Paksas

Antradienį Seimas pradėjo burti laikinąją tyrimo komisiją dėl prezidento Rolando Pakso pilietinių ir politinių teisių atstatymo. Po pateikimo už komisijos kūrimą balsavo 62 Seimo nariai, prieš nebalsavo nė vienas, o susilaikė 9 parlamentarai.

Pristatydamas nutarimo projektą „tvarkietis“ Kęstas Komskis tvirtino, kad tik ši komisija gali įtikinti Konstitucinį Teismą, kad šis atšauktų savo sprendimą, kuriuo R.Paksui uždrausta kandidatuoti į postus, kur būtina prisiekti. 

Komisijai siūloma išsiaiškinti, dėl kokių priežasčių iki šiol nėra įgyvendintas Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) 2011 metų sausio 6 dieną priimtas sprendimas dėl R.Pakso, nustatyti, kokiu būdu per 180 dienų Lietuva turi įvykdyti Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komiteto konstatavimą dėl R.Pakso politinių teisių atstatymo nuo 2004 metų.

Komisija taip pat privalėtų atsakyti, kodėl „Lietuva pažeidė Tarptautinį pilietinių ir politinių teisių paktą ir kokių veiksmų valstybė turi imtis, kad ateityje pažeidimų būtų išvengta“.

Kęstas Komskis tvirtino, kad tik ši komisija gali įtikinti Konstitucinį Teismą, kad šis atšauktų savo sprendimą, kuriuo R.Paksui uždrausta kandidatuoti į postus, kur būtina prisiekti. 

Be to, jai norima pavesti rasti būdą, kaip „valstybės institucijos turi nustatyti piliečių teisių dalyvauti viešojoje politikoje, teisės balsuoti ir būti renkamam bei teisės į valstybės tarnybą pažeidimų prevenciją“.

Tačiau socialdemokratas Algimantas Salamakinas įsitikinęs, kad į šiuos klausimus galima atsakyti be jokios komisijos. Jo nuomone, burdamas ją Seimas vėl dirbs tuščiai, nors galėtų tiesiog pakeisti Konstituciją, ką jau ir buvo pradėjęs daryti.

„Tvarkietis“ Petras Gražulis tikino, kad komisija galės pasinaudoti proga ir išsamiau pasikalbėti apie Konstitucinio Teismo turimas galias.

„O gal reiktų koreguoti tam tikrus įstatymus? Gal Konstitucinio Teismo sprendimai gali įsigalioti tik tada, kai juos patvirtina Seimas?“ - siūlė jis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min