Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 22d. 07:21

Tvarkiečiai Valentinas Mazuronis ir Daiva Matonienė reklamai pasitelkė ligonius

 V.Mazuronis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / V.Mazuronis

Seimo rinkimams jau besirengiantys „tvarkiečiai” parlamentaras Valentinas Mazuronis ir Šiaulių miesto vicemerė Daiva Matonienė porą mėnesių reklamavosi ant nelegalaus stendo. Jame vaizduojami politikai, rūpestingai globojantys senyvą moterį su lazdele.

Judriausioje Šiaulių miesto Tilžės gatvėje pakabintas plakatas su dviejų politikų ir artrito draugijos „Artis” atstovės atvaizdais kabėjo nuo praėjusio gruodžio, rašo „Lietuvos rytas“.

Seniai praėjusią Tarptautinę tolerancijos dieną, kuri minima lapkričio 16-ąją, reklamuojantį plakatą suskubta nuimti tik tada, kai juo susidomėjo žurnalistai.

Paaiškėjo, kad politikai reklamavosi ant nelegalaus įmonės „Dizrega” stendo. Įstatymas draudžia išorinę reklamą, jei nėra išduotas savivaldybės leidimas. Kauniečių bendrovė tokio leidimo neturi ne vieni metai.

Vienmandatėse apygardose į Seimą patekti bandysiantys V.Mazuronis ir D.Matonienė šią reklamą prilygino socialinei.

Todėl į kiaurą Šiaulių miesto savivaldybės biudžetą neįbyrės nė vienas centas.

Negana to, save rodžiusiems veikėjams nesumažės ir įstatymu apriboti politinės reklamos ištekliai.

Reklamos mieste tvarką kūrusi ir prižiūrėjusi Šiaulių vicemerė D.Matonienė dievagojasi, kad ši reklama – ne politinė. Mat politikai nusifotografavo su kaulų, raumenų ir sąnarių ligomis sergančiųjų draugijos „Artis” nare.

D.Matonienei „socialinės” reklamos protrūkis – ne pirmas. Anksčiau politikė buvo pasiskelbusi šunų išmatas susirinkti skatinančios akcijos globėja.

V.Mazuronis vadinamojoje socialinėje akcijoje neįžvelgė nieko bloga: „Tai – graži iniciatyva. Man nerūpi, ar stendas legalus, ar firma moka mokesčius, nes esu pinigus sumokėjęs užsakovas. Ar pirkdami batus domitės, kokiais klijais priklijuoti padai?”

Seimo opozicijos lyderis ėmė niršti, paklaustas, ar tokio pobūdžio reklama neprieštarauja valstybės politiko elgesį reglamentuojančiam sąžiningumo principui. Jis numato, jog politikas privalo vengti situacijų, kurios sukeltų abejonių visuomenėje.

„Tvarkietis” dar labiau užsiplieskė pasiteiravus, kada minima jo reklamuojama Tarptautinė tolerancijos diena: „Aš žinau! Jei tamsta nežinote, pasiieškokite internete! Daugiau klausimų bus?”

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min