Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 9d. 10:04 , Atnaujinta: 2019 liepos 9d. 12:29

A.Širinskienės fiktyvų prisijungimą prie „tvarkiečių“ įvertino net savi: panašu į sąvadavimą

Agnė Širinskienė
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Agnė Širinskienė

Seimo narė „valstietė“ Agnė Širinskienė antradienį pranešė prisijungianti prie persivadinusios Seimo „tvarkiečių“ frakcijos. Dėl parlamentarės prisijungimo ši partija vėl turės frakciją Seime.

Pareiškimą apie tai, kad A.Širinskienė palieka Seimo „valstiečius“, Seimo posėdžio metu perskaitė parlamento vicepirminkė Rima Baškienė. Ji nurodė, kad Seimo narė jungiasi prie frakcijos „Tvarka ir teisingumas (Suvereni Lietuva)“.

„Aš prisijungsiu prie „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos, – žurnalistams Seime komentavo A.Širinskienė. – Tas yra svarbu norint sukurti Seime ir teisinę daugumą, nes Statuto 40-asis straipsnis sako, kad daugumą Seime sudaro frakcijos, kurių partijos yra pasirašiusios koalicinę sutartį.“

Seimo nariai netruko šį veiksmą įvertinti feisbuke.

Čia karčių žodžių A.Širinskienės pusėn nepagailėjo ir dabar jau buvęs jos kolega. „Valstiečių“ frakcijos narys Vytautas Bakas pasidalinęs naujiena socialiniame tinkle parašė: „Tai panašu į politinį sąvadavimą“.

Seimo narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė susitarimą lygino su fiktyvia santuoka. „Čia kaip fiktyvi santuoka, kai nori gaut žalią kortą. Stiprūs moraliniai principai“, – rašė ji.

Seimo konservatorė Ingrida Šimonytė juokavo, kad tai idėja verslininkams kurti Seimo narių dalijimosi platformą.

Nė pati Seimo narė A.Širinskienė neslėpė, kad jos perėjimas pas „tvarkiečius“ tik formalumas dėl akių. Klausiama, kurios frakcijos posėdžius lankys, jei jie vyks vienu metu, Seimo narė atsakė: „Manau, kad valstiečių“.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija, anot partijos lyderio Ramūno Karbauskio, aptarė bendražygės pasirinkimą priklausyti kitai frakcijai.

„Esam dėkingi kolegei, kuri savanoriškai padeda saugoti mūsų stabilumą valstybėje ir užtikrinti, kad frakcija „Tvarka ir teisingumas“ galės pilnavertiškai veikti Seimo daugumoje“, – dėstė politikas.

Jis teigė, kad frakcija „absoliučiai“ palaikė A.Širinskienės perėjimą į kitą frakciją. Tai esą nėra „valstiečių“ praradimas, nes politikė pasilieka toje pačioje koalicijoje.

„Šiuo atveju, Seimo narė Agnė Širinskienė ir toliau sėdės ten, kur sėdi, ir toliau lankysis mūsų frakcijos posėdžiuose“, – dėstė R.Karbauskis ir pripažino, kad prie „tvarkiečių“ A.Širinskienė prisijungia tik formaliai.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis

A.Širinskienė, anot R.Karbauskio, ir toliau liks vadovauti Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetui.

„Valstiečių“ lyderis R.Karbauskis anksčiau naujienų agentūrai ELTA neneigė oponentų išsakytos minties esą siekiant išgelbėti besiformuojančią valdančiąją daugumą bus „paskolintas“ vienas Seimo narys byrančiai „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijai Seime.

Žmogaus paskolinti neįmanoma.

Dabar jis tikino, kad žodis „skolinti“ čia visgi netinka.

„Aš nežinau, kaip jūs galėtumėt teigti, kad žmogų galima paskolinti [...]. Žmogaus paskolinti neįmanoma. Seimo narys gali iš vienos frakcijos ateiti į kitą frakciją, užtikrinti frakcijos veikimą, bet jo skolinti niekas negali [...]“, – dėstė R.Karbauskis.

„Tvarkos ir teisingumo“ frakcija Seime subyrėjo po to, kai Darbo partija iš jos atšaukė savo narį Valentiną Bukauską. Be jo frakcijoje liko šeši nariai, kai minimalus skaičius veikimui – septyni.

Seimo konservatorius Jurgis Razma kritikavo A.Širinskienės sprendimą pereiti pas „tvarkiečius“.

„Aš manau, mes neturėtumėm toleruoti fiktyvių atėjimų į kokią nors frakciją“, – kalbėjo Seimo narys. Anot jo, reikėjo pakeisti Seimo statutą, ir leisti, kad frakciją sudarytų mažiau narių.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Jurgis Razma
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Jurgis Razma

J.Razmai antrino konservatorius Kęstutis Masiulis: „Jeigu jau A.Širinskienė pajuto trauką „Tvarkai ir teisingumui“, tegul eina į tą partiją ir ten būna kartu tvarkoje ir teisingume. Bet negalima viešai manifestuoti, kad tai yra fiktyvus dalykas, nieko daugiau.“

Socialdemokratas Algirdas Sysas kėlė klausimą, ar A.Širinskienei perėjus į kitą frakciją, keisis Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas.

„Dėl kvotų viską suderinsim seniūnų sueigoje [...]“, – patikino R.Baškienė.

Praėjusią savaitę „Tvarka ir teisingumas“ su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos socialdemokratų darbo partija bei Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga pasirašė susitarimą dėl valdančiosios koalicijos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min