Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2012 balandžio 21d. 10:10

„Tvarkietis“ nori, kad apklausų savivaldybėse rezultatai būtų privalomi

Balsavimas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Balsavimas

Seimo narys „tvarkietis“ Almantas Petkus nori, kad gyventojų nuomonės apklausų rezultatai savivaldybėse taryboms būtų privalomi vykdyti. Oponentai teigia pasigendą tokio siūlymo logikos.

Seimo narys A.Petkus įregistravo Vietos savivaldos įstatymo pataisą, teigdamas, kad jo siūlomas reguliavimas dėl privalomų vykdyti apklausų esą labiau įtrauks gyventojus į savivaldybės valdymą.

Šiuo metu įstatymas numato, kad apklausos rezultatai yra patariamojo pobūdžio, šią nuostatą „tvarkietis“ ir siūlo keisti, numatant privalomą jų pobūdį.

Pataisa numatoma, kad jei daugiau kaip pusė apklausoje dalyvavusių atrankos teritorijos gyventojų pasisakė „už“ dėl apklausai pateikto klausimo, šis sprendimas tampa privalomas balsuojantiems savivaldybės tarybos nariams.

Jeigu daugiau kaip pusė apklausoje dalyvavusių atrankos teritorijos gyventojų pasisakytų „prieš“ dėl apklausai pateikto klausimo, apklausa turėtų būti rengiama pakartotinai, atsižvelgiant į apklausos teritorijos gyventojų siūlymus ir pastabas.

„Vietos savivaldos bendruomenės nariai dažnai skundžiasi dėl per mažo savivaldos institucijų bendradarbiavimo, galimybės dalyvauti sprendžiant visai vietos savivaldai aktualius ir svarbius klausimus. Vienas svarbiausių šiuolaikinės demokratijos principų – aktyvus bendruomenės dalyvavimas priimant sprendimus, todėl turi būti sudarytos galimybės pareikšti savo nuomonę ir užtikrinti, kad į ją bus atsižvelgta“, – savo pataisą aiškina A.Petkus.

Tuo tarpu Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas Vytautas Kurpuvesas tokias pataisą vertina skeptiškai, sakydamas, jog su tiesiogine demokratija nereikėtų perlenkti lazdos.

Pasak jo, numačius, jog apklausos rezultatai taptų privalomi balsuojantiems tarybos nariams, kyla klausimas, kam tuomet iš viso reikalinga savivaldybės taryba. „O kam tuomet taryba reikalinga? Mano manymu, reikia derinti tiesioginę ir atstovaujamąją demokratiją, ir su tiesiogine neperlenkti lazdos“, – BNS sakė komiteto vadovas.

Pasak jo, Konstitucija ir įstatymai visos šalies mastu leidžia patiems piliečiams priimti sprendimą per referendumą, tačiau tuomet tauta tiesiogiai keičia įstatymą, o reguliavimui, kuomet gyventojai per apklausą išsakydami savo nuomonę suformuluotų įpareigojimą tarybos nariams priimti atitinkamą sprendimą, pasak jo, trūksta logikos.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min