Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Tvarkietis“ teismui skundžia pensijų pristatymą į namus ribojantį įsakymą

Senukai tapo savo pagalbininkų finansiniais rėmėjais.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / R.Žemaitaičio teigimu, žmonės kas mėnesį patiria 20–30 Lt nuostolį, norėdami išsigryninti pinigus.
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimo narys „tvarkietis“ Remigijus Žemaitaitis piktinasi nuo šių metų įsigaliojusiu Valstybinio socialinio draudimo fondo (VSDF) direktoriaus įsakymu, ribojančiu galimybę pensininkui pačiam pasirinkti išmokų pristatymo būdą. Dėl to parlamentaras kreipėsi į teismą.

Valstybinio socialinio draudimo pensijų įstatyme teigiama, kad pensijos yra pristatomos VSDF valdybos nustatyta tvarka. R.Žemaitaitis pastebi, jog iki šių metų galiojusi tvarka numatė, kad išmokos yra pristatomos pagal gavėjo gyvenamąją vietą. Tačiau pernai metų pabaigoje Pensijų ir kompensacijų pristatymo tvarkos aprašas buvo pakeistas.

Praktiškai tokia situacija susidaro, kad pensininkas negali pasirinkti, kad jam pensija būtų pristatoma į namus, ir jis faktiškai priverstas atidaryti sąskaitą kredito įstaigoje, – sakė R.Žemaitaitis.Jame nustatyta, kad išmokos gali būti pristatomos pagal išmokų gavėjo gyvenamąją vietą tik tais atvejais, kai išmokos gavėjai yra vyresni nei 80 metų; arba yra netekę 75–100 proc. darbingumo; arba nedirba ir gyvena vietovėse, kuriose nėra kredito įstaigų ar jų padalinių.

„Toks imperatyvus teisės reglamentavimas nepalieka galimybės išmokos gavėjui laisvai pasirinkti vieną ar kitą išmokos pristatymo būdą ar jį pakeisti. Praktiškai tokia situacija susidaro, kad pensininkas negali pasirinkti, kad jam pensija būtų pristatoma į namus, ir jis faktiškai priverstas atidaryti sąskaitą kredito įstaigoje ir ten mokėti komisinius, mokėti administravimo ar kitus mokesčius“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė R.Žemaitaitis.

Jo nuomone, tai pažeidžia Lygių galimybių įstatymą, kuris sako, kad valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų priimami sprendimai, teisės aktai turi užtikrinti visiems vienodas sąlygas. Be to, parlamentaro teigimu, tai leidžia kredito įstaigoms lobti paprastų gyventojų sąskaita, nes jie turi apmokėti sąskaitos atidarymo, priežiūros, administravimo ir kitas išlaidas.

„Matydamas tokį socialinį neteisingumą ir valdančiosios daugumos neįsiklausymą į žmones bei prastą ekonominę situaciją, skundžiu šį VSDF direktoriaus įsakymą Vilniaus apygardos administraciniam teismui kaip prieštaraujantį Lygių galimybių įstatymui ir Konstitucijai. Būtent tais pagrindais, kad yra diskriminuojama tiek tiesiogiai, tiek netiesiogiai, tiek per socialinę padėtį ir tiek per amžių“, – sakė R.Žemaitaitis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min