Dabar populiaru
Publikuota: 2014 liepos 21d. 11:39 , Atnaujinta: 2014 liepos 21d. 12:58

„Tvarkietis“ Vytautas Galvonas viceministru nebus

Vytautas Galvonas
BFL nuotr. / Vytautas Galvonas

Pirmadienį paskelbta, kad į juodąjį sąrašą patekęs „tvarkietis“ Algimantas Juocevičius vidaus reikalų ministru nebus skiriamas. Kiek vėliau pranešta, kad finansų ministro komandoje nebus „tvarkiečio“ Vytauto Galvono, kuris įtariamas pasiskolinęs nemažą pinigų sumą iš lošimų bendrovės „Top sport“ savininko. Aplinkos ministras „tvarkietis“ Kęstutis Trečiokas sako taip pat nusprendęs neskirti partijos kolegos Almanto Petkaus viceministru, tai lėmė nenoras prieštarauti premjerui. Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė teigė, kad į komandą grįžti nebus kviečiami „darbiečiai“ Živilė Pinskuvienė ir Mindaugas Kuklierius.

Į juodąjį sąrašą patekęs „tvarkietis“ A.Juocevičius vidaus reikalų ministru nebus skiriamas

Vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas sako, kad iš naujo formuojamoje jo komandoje nebus „tvarkiečio“ Algimanto Juocevičiaus.

Jis ėjo viceministro pareigas iki valdančiųjų sprendimo, kad prieš Vyriausybei grąžinant įgaliojimus bus atleisti visi viceministrai.

„Jo nebus. Aš pasakiau, kad nebus“, – žurnalistams pirmadienį sakė D.A.Barakauskas.

Dėl kitų anksčiau viceministrais buvusių asmenų jis žada poziciją paskelbti vėliau pirmadienį.

A.Juocevičius buvo minimas vadinamajame juodajame sąraše – Specialiųjų tyrimų tarnybos pažymoje apie viceministrus.

R.Šadžius: V.Galvono tarp viceministrų nebus

Finansų ministras teigia, kad jo komandoje nebus „tvarkiečio“ Vytauto Galvono, kuris įtariamas pasiskolinęs nemažą pinigų sumą iš lošimų bendrovės „Top sport“ savininko.

„Šiandien priimti į darbą trys viceministrai – Algimantas Rimkūnas, Aloyzas Vitkauskas ir Edmundas Žilevičius. O su Vytautu Galvonu mes pasišnekėjome ir nutarėme, kad atsižvelgiant į visas aplinkybes, protingiau bus, jeigu jo naujoje komandoje nebus“, – pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo žurnalistams sakė Rimantas Šadžius.

Su V.Galvonu mes pasišnekėjome ir nutarėme, kad atsižvelgiant į visas aplinkybes, protingiau bus, jeigu jo naujoje komandoje nebus, – sakė Rimantas Šadžius.

Jo teigimu, naują kandidatą vietoj V.Galvono pagal ankstesnį susitarimą turėtų pasiūlyti partija „Tvarka ir teisingumas“. Pirmadienį viceministrų klausimą turėtų svarstyti koalicinė taryba.

R.Šadžius teigė neturintis informacijos apie prokuratūroje atliekamo tyrimo dėl V.Galvono neva paimtos paskolos iš „Top sport“ savininko Gintaro Staniulio rezultatus.

Finansų ministras negalėjo pasakyti, ar sprendimas neskirti V.Galvono viceministru yra susijęs su šiais įtarimais.

„Aš tikrai nenoriu komentuoti, viską šita tema pasakiau išsamiai“, – sakė R.Šadžius.

Tyrimas dėl dokumento klastojimo birželį pradėtas po to, kai į prokurorus kreipėsi pats V.Galvonas, viešai paskelbus apie neva jo sutartį su „Top sport“ savininku. Apie tai birželio pradžioje paskelbė LRT televizija – esą viceministras, kuruojantis lošimus, iš G.Staniulio pasiskolino 300 tūkst. litų už 0,2 proc. metų palūkanas.

V.Galvonas ir G.Staniulis tuomet BNS teigė jokios paskolos sutarties nesudarę.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija birželio pradžioje taip pat pradėjo tyrimą dėl galimo finansų viceministro interesų konflikto.

K.Trečiokas nematė pažymos dėl A.Petkaus, bet jo neskirs viceministru, nes nenori prieštarauti premjerui

Aplinkos ministras „tvarkietis“ Kęstutis Trečiokas sako, kad jo sprendimą neskirti partijos kolegos Almanto Petkaus viceministru lėmė nenoras prieštarauti premjerui.

„Premjeras yra pasakęs, kad tie garsiajame sąraše minėti viceministrai neturėtų dirbti. Tai aš manau, kad premjeras nekeitė nuomonės ir neturėčiau veltis ir prieštarauti premjerui“, – žurnalistams pirmadienį sakė K.Trečiokas.

Jis teigė nematęs vadinamojo juodojo sąrašo – Specialiųjų tyrimų tarybos rengtos pažymos apie viceministrus, kurioje, pasak žiniasklaidos, buvo minimas ir A.Petkus.

„Aš jos nemačiau, aš nežinau, kas ten kliuvo, ar ta informacija yra tokia, dėl kurios žmogumi reikia nebepasitikėti ir jo nepriimti. Bet yra kaip yra, tai aš radau jau ateidamas į pareigas“, – konstatavo K.Trečiokas.

Pasak jo, kitiems pirmtako Valentino Mazuronio komandoje dirbusiems viceministrams – „tvarkietei“ Daiva Matonienė ir socialdemokratui Linui Jonauskui – siūloma dirbti ir jo komandoje.

„Yra kalbama ir su L.Jonausku, ir su D.Matoniene. Aš tikiuosi, kad jie liks“, – sakė K.Trečiokas.

V.Baltraitienė teigia, kad viceministrus ji rinksis pati

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė teigia, kad ji pati rinksis viceministrų komandą, ir joje nebus asmenų, dėl kurių pastabų turėjo Specialiųjų tyrimų tarnyba.

Pasak ministrės, kandidatūros bus aptartos pirmadienį vyksiančioje valdančiosios koalicijos politinėje taryboje.

V.Baltraitienė teigė, kad į komandą grįžti nebus kviečiami „darbiečiai“ Živilė Pinskuvienė ir Mindaugas Kuklierius. Ji sakė patvirtinsianti Lietuvos lenkų rinkimų akcijos viceministrės Leokadijos Počikovskos kandidatūrą, jei ji bus teikiama.

Ministrė tvirtino, kad stengsis viceministrų klausimą išspręsti „per šią ir kitą savaitę“ – esą laiko prireiks tiek, per kiek STT išduos reikiamas pažymas naujiems viceministrams.

V.Baltraitienė deleguota į žemės ūkio ministro postą savo noru atsistatydinus buvusiam „darbiečių“ ministrui Vigilijui Juknai.

Vyriausybei grąžinant įgaliojimus, iš pareigų atsistatydino visi viceministrai, šiuo metu ministrai savo komandas formuoja iš naujo.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min