Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2014 spalio 23d. 17:32

„Tvarkos ir teisingumo“ bylos užkulisiai: kas melžė šios partijos valdomas ministerijas?

Rolandas Skaisgirys
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Rolandas Skaisgirys

Antradienį partijos „Tvarka ir teisingumas“ būstines iškratę ir kelis įtakingus šios partijos veikėjus sulaikę Specialiųjų tyrimų tarnybos agentai bei jų veiklą kuruojantys prokurorai iki šiol nepaskelbė, dėl ko pradėjo tirti šią korupcijos bylą. Užsiminta tik tiek, kad tyrimai pradėti dėl 2013 m. Vidaus reikalų ministerijoje vykusių viešųjų pirkimų. 15min.lt pasidomėjo, kas pelnėsi iš „Tvarkos ir teisingumo“ partijos valdomų ministerijų.

Bendrovė „NT Service“, kurios vadovas Peisachas Kačerginskis buvo sulaikytas Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) agentų, pastaruosius kelerius metus mito riebiais Vidaus reikalų ministerijai (VRM) pavaldžių įstaigų užsakymais. Tačiau iš viešai prieinamos informacijos matyti, kad didžiąją dalį iš viešųjų pirkimų „NT Service“ pasiėmė prie ankstesnės valdžios.

Lieka tik spėlioti, kokį vaidmenį prokurorų ir STT narpliojamoje istorijoje atliko ketvirtadienio rytą iš areštinės paleistas žinomas prodiuseris Rolandas Skaisgirys – jo bendrovei „Videometra“ sekėsi tik viename pusės milijono vertės „Tvarkos ir teisingumo“ kontroliuojamos Aplinkos ministerijos viešajame konkurse, tuo metu VRM konkursai R.Skaisgirio nedomino arba juose jo įmonei nesisekė.

R.Skaisgirys sakė, kad jis įtariamas „poveikio darymu“, bet jam „šitas darinys“ nesuprantamas.

Iš areštinės paleistas R.Skaisgirys ketvirtadienio vakarą „Lietuvos ryto“ televizijai sakė nesuprantantis dėl ko buvo sulaikytas. R.Skaisgirys sakė, kad jis įtariamas „poveikio darymu“, bet jam „šitas darinys“ nesuprantamas. Vėliau jis pripažino, kad byloje figūruoja jo remtas ir dvejus metus rengtas socialinis Zoologijos sodo paramos projektas „Pirk dramblį“, kurį globojo partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderis Rolandas Paksas. R.Skaisgirio bendrovės tvarko šios partijos viešuosius ryšius, o patį prodiuserį R.Paksas norėtų matyti partijos kandidatu į Vilniaus merus.

Laimėjo sutarčių už 25,3 mln. Lt

Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) viešai prieinamais duomenimis, į teisėsaugos akiratį patekusi P.Kačerginskio „NT Service“ per ketverius pastaruosius metus sudarė viešųjų pirkimų sutarčių už daugiau kaip 25,3 mln. Lt.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Peisahas Kačerginskis
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Peisahas Kačerginskis

2011 metų kovą prie VRM vairo stovėjus konservatorių Vyriausybės ministrui, liberalcentristui Raimundui Palaičiui, „NT Service“ su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu (PAGD) prie VRM sudarė beveik 15 mln. Lt vertės Gyventojų perspėjimo ir informavimo, naudojant viešųjų judriojo telefono ryšio paslaugų teikėjų tinklų infrastruktūrą, sistemos pirkimą.

Vidaus reikalų ministru tapus Dailiui Barakauskui, „NT Service“ yra laimėjęs porą VRM pavaldžios įstaigos viešųjų pirkimų konkursų.

„NT Service“ taip pat laimėjo 2010 metų pabaigoje paskelbtą beveik 4,5 mln. Lt vertės Informatikos ir ryšių departamento prie VRM konkursą. Jo metu pirkta vidaus reikalų telekomunikacinio tinklo palaikymo paslauga.

2011-ųjų pabaigoje „NT Service“ kartu su įmone „Baip“ laimėjo Turto valdymo ir ūkio departamento prie VRM konkursą, kurio vertė – kiek daugiau kaip 3 mln. Lt. Jo metu pirkta Elektroninės valdžios portalo apsaugos ir duomenų srauto apkrovos paskirstymo įranga ir įsibrovimų į elektroninės valdžios portalą prevencijos įranga.

Panašiu metu PAGD pasirašė 2,5 mln. Lt vertės sutartį su „NT Service“ ir valstybės įmone „Infostruktūra“.

„NT Service“ taip pat su Turto valdymo ir ūkio departamentu prie VRM yra pasirašiusi beveik 238,5 tūkst. Lt sutartį, tačiau kuriuo metu – VPT tinklalapyje neskelbia.

2012 metų lapkričio 30 dieną Turto valdymo ir ūkio departamentas su „NT Service“ ir valstybės įmone „Infostruktūra“ pasirašė 748 tūkst. Lt vertės sutartį dėl Skaitmeninės mobiliojo radijo ryšio sistemos bazinės ir abonentinės įrangos, funkcionalumo ir valdymo saugumo didinimo komponentų pirkimo.

Konkursuose „NT Service“ dalyvavo ne viena

Vidaus reikalų ministru tapus „tvarkiečiui“ Dailiui Barakauskui, „NT Service“ yra laimėjęs vieną VRM pavaldžios įstaigos viešųjų pirkimų konkursų.

Portalo cvpp.lt duomenimis, pernai lapkritį Turto valdymo ir ūkio departamentas su „NT Service“ ir valstybės įmone „Infostruktūra“ pasirašė 164,6 tūkst. Lt sutartį dėl vidaus reikalų skaitmeninės mobiliojo radijo ryšio sistemos įrangos įsigijimo.

E.Raistenskis departamente pradėjo dirbti jau po to, kai buvo pasirašytos šios sutartys.

Kartu su kitais sulaikytas, o ketvirtadienio rytą paleistas buvęs vidaus reikalų ministro patarėjas, „tvarkietis“ Ervinas Raistenskis šiuo metu yra VRM pavaldaus Turto valdymo ir ūkio departamento direktoriaus pavaduotoju. Tačiau jis departamente pradėjo dirbti jau po to, kai buvo pasirašytos šios sutartys.

Pareigas D.Barakausko bendražygis gavo po to, kai jam nepavyko tapti VRM kancleriu.

Dėl to jis vis dar teisiasi su Vyriausiąja tarnybinės etikos komisija (VTEK). Pernai liepą VTEK pripažino, kad ministro patarėjas E.Raistenskis nusižengė įstatymui, dalyvaudamas ministerijoje vykusiuose pasitarimuose svarstant klausimus, susijusius su jo kita darboviete – Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

Kol kas neaišku, kuo šioje byloje įtariamas ir buvęs VRM viceministras Algimantas Juocevičius, kuris iš areštinės taip pat buvo paleistas ketvirtadienį.

BFL/Tomas Lukšys/Algimantas Juocevičius
BFL/Tomas Lukšys/Algimantas Juocevičius

Su VRM padalinių vadovų liudijimais susipažinęs portalas alfa.lt paskelbė, kad R.Palaičio laikais viešiesiems pirkimams esą dirigavo jo visuomeninis konsultantas Giedrius Rakauskas, o per jį sustiprėjo valstybės įmonės „Infostruktūra“ ir „NT Service“ tandemas.

Anot portalo, pastarųjų dienų istorijoje minimas parlamentaras kaunietis Rimas Antanas Ručys ir jo sutuoktinė politikė Aušra Ručienė palaiko tamprius ryšius su „NT Service“ vadovu P.Kačerginskiu. Pareigūnai apklausė R.A.Ručį kaip liudininką, paėmė jo kompiuterį. Kol kas neaišku, ar pareigūnai kreipsis į Seimą dėl R.A.Ručio teisinės neliečiamybės panaikinimo. R.A.Ručys vadinamas partijos „Tvarka ir teisingumas“ iždininku.

Aliaus Koroliovo nuotr./Aušra Ručienė su vyru Rimu Antanu
Aliaus Koroliovo nuotr./Aušra Ručienė su vyru Rimu Antanu

Aplinkos ministerijos konkurse – pusė milijono

Antradienį STT sulaikė ir viešosios įstaigos „Pradas media“ direktorių Justiną Garliauską, jis buvo paleistas trečiadienį. Su R.Skaisgiriu siejamos įstaigos viešuosiuose VRM įstaigų pirkimuose sėkmė nelanko.

„Pradas Media“ dalyvavo dviejuose Turto valdymo ir ūkio departamento paskelbtuose konkursuose – pernai lapkritį ir pernai gruodį. Tačiau konkursuose buvo pasirinktas kitas tiekėjas.

R.Skaisgirio „Videometra“ VRM skelbtuose viešuosiuose konkursuose nedalyvavo.

R.Skaisgirio „Videometra“ VRM skelbtuose viešuosiuose konkursuose nedalyvavo. Tačiau ši bendrovė yra laimėjusi kitos „Tvarkos ir teisingumo“ kontroliuojamos – Aplinkos ministerijos paskelbtą viešąjį konkursą.

Pernai gruodį su „Videometra“ ministerija pasirašė 539 tūkst. vertės sutartį dėl televizijos laidų apie aplinkos apsaugą kūrimo.

Andriaus Ufarto/BFL nuotr./Aurimas Didžiokas, Rolandas Paksas, Rolandas Skaisgirys ir Donatas Montvydas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr./Aurimas Didžiokas, Rolandas Paksas, Rolandas Skaisgirys ir Donatas Montvydas

R.Skaisgirys demonstruoja ryšį su R.Paksu

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ vicepirmininkas Kęstas Komskis užsiminė, kad R.Skaisgirys įtarimų galėjo sulaukti dėl socialinės akcijos „Pirk dramblį“.

Plačiai nuskambėjo R.Skaisgirio pagalba renkant paramą Lietuvos zoologijos sodui ir organizuojant lėšų rinkimo akciją „Pirk dramblį“.

Aplinkos ministerijoje 15min.lt paaiškino, kad ši institucija tokios paslaugos iš „Videometros“ nepirko, esą viską organizavo pats Lietuvos zoologijos sodas.

Jo direktorių Aurimą Didžioką suglumino 15min.lt klausimai.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Rolandas ir Laima Paksai
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Rolandas ir Laima Paksai

Organizuojant paramą Lietuvos zoologijos sodui tapo aišku, kokie artimi ryšiai sieja R.Skaisgirį ir „Tvarkos ir teisingumo“ partijos viršūnę.

„Nėra pas mus „Videometros“ – nefigūruoja. Nežinau (kaip prisidėjo prie projekto – aut. past.). Kas tą klausimą pas juos iškėlė, klauskit „Videometros“, kokiu būdu, nežinau. Pas mus „Videometros“ nėra. Taip, neturėjom jokių sutarčių su ja. Nežinau, ko jūs klausiat – pas mus „Videometros“ sutarčių nėra“, – bėrė A.Didžiokas.

Manoma, kad „Videometra“ taikėsi į būsimą užsakymą, nes Zoologijos sodo rekonstrukcijai bus skirta ne mažiau 40 mln. litų.

Organizuojant paramą Lietuvos zoologijos sodui tapo aišku, kokie artimi ryšiai sieja R.Skaisgirį ir „Tvarkos ir teisingumo“ partijos viršūnę.

Liepos pabaigoje surengtoje spaudos konferencijoje kartu su R.Skaisgiriu, zoologijos sodo direktoriumi A.Didžioku ir pop atlikėju Donatu Montvydu dalyvavo ir Rolandas Paksas.

Akcijos globėju paskelbtas politikas pranešimuose spaudai buvo vadinamas prezidentu. Zoologijos sode prie kilniojo erelio Kauno narvo buvo iškabinta lentelė, skelbianti, jog jo vardamotė – R.Pakso atžala Inga Stumbrienė.

R.Skaisgirys ne šiaip sau akcijos globėju pasikvietė R.Paksą. Jo kompanijas partija „Tvarka ir teisingumas“ prieš pusantrų metų pasamdė kurti partijos įvaizdį ir prižiūrėti jos viešuosius ryšius.

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Atversta I.Strazdauskaitės nužudymo byla: siekta nušalinti prokurorą, nes šis neva mušė budelį

Sportas

Trenerį A.Skarbalių prieš startą Europoje atleidę „Žalgirio“ vadovai užsitvėrė tylos siena

Aktualu

Į užsienį išvežtiems vaikams sunku padėti, nes juos veikia Stokholmo sindromas

Verslas

Degalinių tinklas „Emsi“ sukėlė pykčio bangą už prievartą skatinančias žinutes

Vardai

A.Bilotaitė dukros motiną žeminusiam P.Gražuliui įteikė dovaną: „Jis yra padugnė“

Gyvenimas

Maištingas paauglių elgesys: psichologė pataria tėvams, kaip elgtis konkrečiose situacijose

„Vieni vartai“: Argentinos nuopuolis, istorinis šansas islandams ir futbolas bažnyčioje

Mokesčių reforma Verslas

Nelieka kelio atgal: darbuotojo mokesčiai bus jungiami, keisis pensijų sistema ir tarifai

Nesenstančios knygos: perleistų kūrinių TOP 10

Sportas

„Skrieja kamuolys“: neverk, Argentina, ir futbolo romantikos paieškos

Nesibaigianti kova su gaisrais Manilos lūšnynuose

Vardai

Netikėtai mirė didžėjus Modestas Žilionis-Modessthe Sound

Aktualu

Petras Gražulis smaginasi toliau: moterį „pagydžiau“ nuo nevaisingumo

Verslas

Palangoje mokesčių inspektorės verslininkus lanko dviračiais ir moko sąžiningumo

Mokesčių reforma Aktualu

Ernestas Naprys: 5 didžiausi mokesčių reformos absurdai

Verslas

„Wizz Air“ keičia bagažo politiką: už lagaminą salone teks susimokėti visiems

N-18 Vardai

Aiškėja TV žvaigždės ir tituluotos gražuolės Sophie Gradon mirties aplinkybės: įtariama savižudybė

Vardai

„Maserati“ įsigijęs milijonierius I.Jomantas pagalbos ranką ištiesė paralyžiuotai kaunietei

Gyvenimas

Benedikto turguje – Joninių piknikas: keps paršelį, dovanos paparčio žiedus ir linksmins dainomis

Aktualu

VMI vertins, ar buvęs viceministras A.Bogdanovas nepadarė mokestinio pažeidimo

Naujienos

Aktualu

Atversta I.Strazdauskaitės nužudymo byla: siekta nušalinti prokurorą, nes šis neva mušė budelį

Sportas

Šveicarišką niuksą gavusi Brazilija vertę įrodinėja prieš Kosta Riką

Aktualu

Į užsienį išvežtiems vaikams sunku padėti, nes juos veikia Stokholmo sindromas

Vardai

Rūta Ščiogolevaitė pagimdė ketvirtą vaiką: „Taip, jau galite sveikinti“

Sportas

Trenerį A.Skarbalių prieš startą Europoje atleidę „Žalgirio“ vadovai užsitvėrė tylos siena

Verslas

Degalinių tinklas „Emsi“ sukėlė pykčio bangą už prievartą skatinančias žinutes

„Vieni vartai“: Argentinos nuopuolis, istorinis šansas islandams ir futbolas bažnyčioje

Vardai

A.Bilotaitė dukros motiną žeminusiam P.Gražuliui įteikė dovaną: „Jis yra padugnė“

Nesenstančios knygos: perleistų kūrinių TOP 10

Gazas

Lietuvis įsigijo greičiausią kada nors pagamintą „Porsche 911“

Ladanoro gamta – Alfredo Pliadžio nuotraukose

Gyvenimas

Maištingas paauglių elgesys: psichologė pataria tėvams, kaip elgtis konkrečiose situacijose

Mokesčių reforma Verslas

Nelieka kelio atgal: darbuotojo mokesčiai bus jungiami, keisis pensijų sistema ir tarifai

Sportas

„Skrieja kamuolys“: neverk, Argentina, ir futbolo romantikos paieškos

Vardai

Netikėtai mirė didžėjus Modestas Žilionis-Modessthe Sound

Verslas

Palangoje mokesčių inspektorės verslininkus lanko dviračiais ir moko sąžiningumo

Mokesčių reforma Aktualu

Ernestas Naprys: 5 didžiausi mokesčių reformos absurdai

Nesibaigianti kova su gaisrais Manilos lūšnynuose

Aktualu

Petras Gražulis smaginasi toliau: moterį „pagydžiau“ nuo nevaisingumo

Verslas

„Wizz Air“ keičia bagažo politiką: už lagaminą salone teks susimokėti visiems

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Video

Maudymosi kostiumėlių tendencijos

Pinigai mano ateičiai

30 geriausių restoranų

Remontas be nervų

Sveikata

Svajonių virtuvė

Parašykite atsiliepimą apie 15min