Dabar populiaru
Publikuota: 2010 rugpjūčio 9d. 14:23

Tvarkyti audros nusiaubto Kauno kviečiami visi miestiečiai, jiems į pagalbą skuba ir kariuomenė (nuotraukos)

Kaune verda darbas
Aliaus Koroliovo nuotr. / Kaune verda darbas

Negailestingais audros kirčiais aptalžyto Kauno vadovai, pripažinę, jog be visuomenės pagalbos sutvarkyti miestą pavyktų tik per kelias savaites, šaukia visuotines talkas. Likviduoti naktį iš šeštadienio į sekmadienį praūžusios audros padarinius Kaune padės ir kariuomenė.

Netikėtai savo atostogas nutraukti turėjęs ir ekstremalių situacijų valdymo grupės vadovavimą į savo rankas perėmęs miesto meras Andrius Kupčinskas pirmadienį paskelbė apie visuotines talkas. Kiekvieną dieną iki pat trečiadienio, nuo 16 iki 20 val., miesto gyventojai bei įvairios organizacijos yra kviečiamos prisidėti prie gamtos stichijos padarinių šalinimo.

„Darbuojantis vien tarnyboms, viskas užtruktų kelias savaites. Manau, kad su visuotine pagalba miestą galima sutvarkyti per keletą dienų“, – tvirtino A.Kupčinskas, pabrėžęs, jog surinktus medžius, šakas bei šiukšles žmonės turėtų vežti į Petrašiūnuose, Nemajūnų gatvėje, esančią atliekų surinkimo aikštelę.

Padės 60 kariškių

Dar sekmadienį Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė Kauno merui davė žodinį pažadą, jog sutvarkyti mieste tvyrantį chaosą padės ir J.Vitkaus inžinerinio bataliono kariai. Pasak A.Kupčinsko, kariai pirmadienį tvarkys Ąžuolyno parką ir Panemunės šilą, o antradienį imsis teritorijų Kleboniškyje, Pažaislyje bei padės sutvarkyti Botanikos sodą.

„Specialiosios tarnybos daugiau padės gyventojams. Visuomenės pagalbos tikimės tvarkant viešąsias miesto erdves, skverus, parkus“, – kalbėjo A.Kupčinskas, patikinęs, jog audros padarinių likvidavimo darbų kaina neturėtų viršyti vieno milijono litų.

Elektros tiekimą atnaujins netrukus

Pirmadienį be elektros Kauno mieste buvo likę maždaug 2,5 tūkst., o Kauno rajone – apie 3,5 tūkst. gyventojų. Įvairiose miesto vietose, kur audros nuversti medžiai nutraukė elektros laidus, dirba 10 bendrovės „VST“ brigadų.

„Tikiuosi, kad per šią dieną mums pavyks visiems atstatyti elektros energijos tiekimą. Blogiausiu atveju, kai kurie kauniečiai be elektros gali likti iki trečiadienio. Tačiau didžioji dalis likusių be elektros ją turės jau šiandien“, – patikino „VST“ Kauno miesto skyriaus viršininkas Saulius Alekna, visus perspėjęs nesiartinti prie ant žemės nukritusių elektros laidų ir paraginęs apie tokius atvejus iškart informuoti energetikus.

DAUGIAU INFORMACIJOS APIE AUDRĄ LIETUVOJE

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min