Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

TVF: Lietuva turi susispausti dar 7 proc.!

Atsarga gėdos nedaro – praktika rodo, kad verta patikrinti, kaip vykdomos pasirašytos sutartys su bankais ar investicinėmis bendrovėmis.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Lietuvos laukia taupymo metai
Šaltinis: 15min
0
A A

Darbą Lietuvoje baigusios Tarptautinio valiutos fondo (TVF) misijos vadovė Catriona Purfield teigia, kad mūsų šalies valdžia krizės laikotarpiu imasi teisingų finansinių priemonių, tačiau biudžetas dar turėtų būti sumažintas maždaug 7 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP).

TVF prognozuoja, kad Lietuvos ekonomika šįmet susitrauks ne mažiau nei 16 proc., o kitąmet – dar apie 3,75 proc. „Sumanus Vyriausybės, parlamento ir Lietuvos banko ekonominės politikos vykdymas nuo pat nuosmukio pradžios yra esminis veiksnys išsaugant stabilumą. Pradėta vykdyti didelio masto fiskalinė konsolidacija, o valdžios institucijos, neseniai išleidusios euroobligacijų emisiją, sėkmingai naudojasi tarptautinėmis rinkomis“, – Lietuvos valdžios veiksmus krizės laikotarpiu gyrė C.Purfield.

Ji pridūrė, kad norint užtikrinti sklandų valiutų valdybos veikimą iki įvedant eurą prireiks nuolatinių pastangų, tokių kaip valdžios sektoriaus finansų konsolidavimas, papildomų apsaugos priemonių kūrimas finansų sistemoje bei tolesnis darbo užmokesčio sureguliavimas ir struktūrinės reformos. TVF atstovė pabrėžė, kad veiksmai, kurių gali tekti imtis, Lietuvai bus skausmingi, tačiau neišvengiami. C.Purfield pastebėjo, kad pastaraisiais metais Lietuvoje darbo užmokestis smarkiai išaugo, todėl kaip vieną alternatyvą mažinant biudžetą minėjo valdžios sektoriaus atlyginimų mažinimą.

Papildomi biudžeto karpymai, kuriuos Vyriausybė tikisi atlikti dar neišsiskirsčius šios kadencijos Seimui, pasak TVF atstovės, yra teisingi. „Šiame priemonių pakete sukurtas tinkamas balansas tarp struktūrinių priemonių, kuriomis didelės viešojo sektoriaus sąnaudos pertvarkomos, kad atitiktų likusią ekonomiką“, – pabrėžė TVF misijos vadovė.

A.Kubilius: susispausti 7 proc. – įmanoma

Premjeras Andrius Kubilius dėkojo TVF atstovei už įvertinimą bei pasiūlymus ir pabrėžė, kad yra pasirengęs derėtis su visomis pusėmis. „Per artimiausius porą metų laukianti biudžeto viešųjų finansų konsolidacija, siekianti daugiau negu 7 proc. BVP, yra įmanoma įgyvendinti, visiems suvokiant, kas būtų, jei to neįgyvendintume. Aš tikrai pasiruošęs kalbėti, tartis ir išklausyti visus siūlymus: ir profsąjungų, ir įvairių partijų, ir visuomenės grupių, bet su viena sąlyga – kad nebūtų taip, kad visus išklausius paaiškėtų, jog išvis nieko negalima daryti. Vieni prieštarauja mokesčių didinimui, kiti – atlyginimų mažinimui, treti prieštarauja motinystės išlaidų koregavimui, o galbūt ir reikalingam pensijų koregavimui“, – pabrėžė A.Kubilius.  

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min