Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tyrimas: 58 proc. gyventojų savo šeimos finansinę padėtį vertina patenkinamai

Pernai miesto piniginė buvo pilna, o šiemet tenka gaudyti kiekvieną litą. „15min” nuotr.
"15min" nuotr. / Daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų šeimos finansinę padėtį vertina patenkinamai.
Šaltinis: BNS
0
A A

Teigiančių, kad jų šeimos padėtis yra bloga arba labai bloga buvo 22,5 proc., labai gerai arba gerai savo šeimos padėtį vertino 18 proc. šalies gyventojų, parodė „TNS LT“ atliktas pirkimo ir vartojimo įpročių tyrimas.

„27 proc. šeimų ateityje tikisi materialinės padėties pagerėjimo. Kas antras gyventojas įsitikinęs, kad jo šeimos padėtis per ateinančius dvejus metus išliks nepakitusi. Ir tik penktadalis apklaustųjų prognozuoja, kad jų šeimos finansinė padėtis pablogės“, – pranešime spaudai teigė „TNS LT“ Media departamento projektų vadovė Justina Tauginienė.

Geriausiai savo šeimos materialinę padėtį vertino jaunimas nuo 15 iki 19 metų – taip teigė 24 proc. šios grupės atstovų. Pagal šį rodiklį išsiskyrė ir 30-39 metų amžiaus grupė, taip pat aukštąjį išsilavinimą įgiję ir miestuose gyvenantys žmonės. Blogiausiai savo padėtį įvertino 50 iki 59 metų amžiaus žmonės, žmonės iš kaimo vietovių.

„TNS LT“ teigia, jog Lietuvos šeimoms labiausiai rūpi remontas, sveikata ir vaikų išsilavinimas.

Kaip svarbiausią šeimos tikslą per artimiausius dvejus metus – remontą minėjo kas trečias, sveikatą – kas ketvirtas, o išsilavinimą – beveik kas penktas apklaustas šalies gyventojas. Į ketvirtąją vietą tarp tikslų, kurie buvo įvardinti kaip svarbiausi Lietuvos šeimoms, pateko siekis susirasti arba pakeisti jau esamą darbą. Taip teigė 19 proc. apklausoje dalyvavusių gyventojų. 16 proc. apklaustųjų teigė, kad jų šeima apskritai jokių tikslų neturi, teigia „TNS LT“.

15 proc. apklaustų gyventojų sakė, kad jų šeima per artimiausius dvejus metus rengiasi pakeliauti, 12 proc. – taupyti ir investuoti lėšas, 11 proc. – įsigyti transporto priemonę. Rečiau Lietuvos gyventojai užsiminė apie planus grąžinti paskolą, ilgalaikio naudojimo prekių įsigijimas, esamo būsto pakeitimą. Sąrašo pabaigoje atsidūrė siekis įsigyti pirmą savo nuosavą būstą arba vasarnamį ar sodybą. 

Pirmąjį šių metų pusmetį tyrime apklausti 1847 Lietuvos gyventojai nuo 15 iki 74 metų amžiaus.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Tyrimas
Parašykite atsiliepimą apie 15min