Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tyrimas: daugiau negu pusė Lietuvos gyventojų mano, kad atominės elektrinės gali būti eksploatuojamos saugiai

Atominė elektrinė
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Atominė elektrinė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

52 proc. Lietuvos gyventojų mano, kad atominės elektrinės gali būti eksploatuojamos saugiai, o 2009 metais taip manančių buvo 73 proc.

Nepaisant gamtinės katastrofos padarinių šių metų pavasarį Japonijoje, šiek tiek daugiau negu pusė Lietuvos ir 74 proc. apklaustųjų gyventojų, gyvenančių netoli Ignalinos AE elektrinės mano, kad atominių elektrinių sauga gali būti užtikrinta. Mažiausiai visuomenės nuomonę apie atominių elektrinių saugą paveikė gyventojus, gyvenančius netoli Ignalinos atominės elektrinės, taip manančių šiame regione 2009 m. atitinkamai buvo 76 proc. gyventojų. Vyrai labiau (59 proc.) negu moterys (46 proc.) mano, kad atominės elektrinės gali veikti patikimai.

Reprezentatyvią Lietuvos gyventojų apklausą Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos (VATESI) užsakymu 2011 m. liepos–rugpjūčio mėnesį atlikusi rinkos tyrimų kompanija „Eurotela“ apklausė daugiau kaip 1000 15–74 metų amžiaus šalies gyventojų.

Respondentai mano, kad  patikimiausią informaciją apie branduolinę saugą teikia mokslininkai (62 proc.). Tarptautinėmis organizacijomis, užsiimančiomis branduolinių technologijų naudojimu, pasitiki 43 proc., o žurnalistais 28 proc. apklaustųjų. Draugų ar šeimos narių nuomone šiais klausimais pasitiki vos 4 proc. apklaustųjų.

Dauguma gyventojų paklausti, kokias žino institucijas atsakingas už branduolinės energetikos saugos reguliavimą bei priežiūrą Lietuvoje, nurodė Energetikos ministeriją ir VATESI. Tačiau trys ketvirtadaliai respondentų sakė nežinantys, kieno tai atsakomybė.

Rinkos tyrimų kompanijos „Eurotela“ 2011 m. liepos–rugpjūčio mėn. atliktos apklausos rezultatai buvo lyginami naudojant 2009 m. spalio mėn. spalio–lapkričio mėnesį rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ apklausos metu gautus duomenis.

Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min