Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tyrimas: krizės prispausti lietuviai savo darbą ir mėgsta, ir brangina

Darbininkai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Darbininkai
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečdalis Lietuvos gyventojų skeptiškai vertina galimybę šiuo metu susirasti darbą – 16 proc. mano, kad ieškoti tektų 4 ir ilgiau mėnesių, 17 proc. nemato galimybių apskritai.

„GfK CR Baltic“ atlikto tyrimo duomenimis, per 2–3 mėnesius susirasti naują darbą pasiryžę 10 proc. apklaustųjų, o greičiau nei per mėnesį – vos 8 proc.

Suprastėjusi šalies ekonominė padėtis ir augantis nedarbas labiausiai gąsdina paprastus darbininkus ir savo srities specialistus. Vos 1 proc. specialistų teigė, kad darbo paieškos jiems neaktualios, tačiau 68 proc. rimtai abejoja galimybėmis įsidarbinti greitai.

Apklausos duomenimis, naujo darbo paieškos atrodo aktualiausios gyventojams, kurių mėnesinės pajamos viršija 2 500 litų. Penktadalis jų mano, kad darbą susirastų labai greitai, bet 26 proc. įsitikinę, jog šiuo metu tai padaryti neįmanoma.

„GfK CR Baltic“ Lietuvos padalinio vadovas Andrius Norkevičius pastebi, kad net ketvirtadalis apklausoje dalyvavusių respondentų teigė mėgstantys savo darbą, o 12 proc. – netgi labai. Daugiausia (40 proc.) labai mėgstančių savo darbą yra tarp individualia veikla užsiimančių verslininkų ir ūkininkų, taip pat labai mėgstantys savo darbą prisipažino ir 31 proc. specialistų.

Apklausos metu paaiškėjo, kad išsiskyrę asmenys labiau mėgsta savo darbą nei susituokę ar gyvenantys kartu. Taip pat tyrėjai pastebėjo pasitenkinimo darbu priklausomybę nuo žmogaus išsilavinimo – aukštesnį išsilavinimą įgiję asmenys savo darbą paprastai mėgsta labiau.

Lietuvos gyventojai reiškė simpatijas ne tik darbui, bet ir įmonėms, kuriose dirba. Paprašyti įvertinti savo įmonę balais nuo 1 iki 10, dešimtuką rašė daugiausia (14 proc.) respondentų, o žemiau nei 5 balais darbovietę įvertino tik 2 proc. apklaustųjų. Prasčiausiai įmones vertino eiliniai darbuotojai, geriausiai – įvairių lygių vadovai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Tyrimas Darbas
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min