Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tyrimas: Lietuvą rusai laiko trečia nedraugiškiausia šalimi pasaulyje

Mergina
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Mergina
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ketvirtadalis Rusijos piliečių Lietuvą laiko nedraugiška ar net priešiška valstybe, priešiškesnės rusams atrodo tik Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV) ir Ukraina, – rodo atliktas tyrimas.

Maskvoje įsikūrusio Jurijaus Levados analitinio centro tyrimo duomenimis, priešiškiausių Rusijai valstybių penketuko viršūnėje atsidūrė JAV – 69 proc. respondentų šią valstybę įvardijo kaip nedraugiškiausią ar priešiškiausiai nusiteikusią Rusijos atžvilgiu valstybę, 30 proc. apklaustųjų tą patį tvirtino apie Ukrainą, trečioje vietoje atsidūrusią Lietuvą kaip priešišką įvertino 24 proc. apklausos dalyvių.

Nepalankiai rusai įvertino ir kitas dvi Baltijos valstybes: Latviją priešiška laiko 23 proc., Estiją – 21 proc. Rusijos piliečių.

Trečioje vietoje atsidūrusią Lietuvą kaip priešišką įvertino 24 proc. apklausos dalyvių.

Per devynerius metus, kai atliekama apklausa, rusų požiūris į Lietuvą pagerėjo, bet mažiau nei į kitas Baltijos valstybes. 2005-aisiais neigiamai Lietuvą vertino 42 proc., Latviją – 49 proc. rusų. Neigiamą nuomonę apie Estiją tuomet pateikė 32 proc. apklaustųjų.

Per pastaruosius metus labiausiai pasikeitė rusų požiūris į Ukrainą. Pernai gegužę tik 11 proc. apklausos dalyvių Ukrainą nurodė kaip nedraugišką ar priešišką šalį, šiemet – 30 procentų.

Į neigiamą pusę per metus pasikeitė ir rusų nuomonė apie Europos Sąjungą (ES) – daugiau blogai ir labai blogai ES įvertino atitinkamai 38 ir 22 proc., prieš metus šis įvertinimų rodiklis siekė 20 ir 3 procentai.

Labai gerai ir daugiau gerai ES įvertino 3 ir 22 proc. apklausos dalyvių, prieš metus tokių buvo 6 ir 55 procentai.

Penkios draugiškiausios Rusijai valstybės šios šalies piliečių nuomone yra Baltarusija (51 proc.), Kinija (40 proc.), Kazachstanas (37 proc.), Armėnija (15 proc.) ir Indija (13 proc.).

Tuo metu Lietuva kartu su Latvija, Estija, JAV, Kanada, Saudo Arabija, Iraku, Afganistanu, Rumunija ir kitomis šalimis surinko mažiau nei po 1 proc. teigiamų pasisakymų vertinant draugiškumą.

Jurijaus Levados centras tyrimą atliko šių metų gegužės 23-26 dienomis. Apklausta 1600 pilnamečių Rusijos piliečių, reprezentuojančių 130 gyvenamųjų vietovių 45-iuose šalies regionuose.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min