Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugsėjo 15d. 09:57

Tyrimas: Lietuva yra artimesnė Amerikos, o ne Europos kultūrinei tradicijai

JAV vėliava
AFP/„Scanpix“ nuotr. / JAV vėliava

Seimo Pirmininkė Irena Degutienė Vašingtone susitiko su buvusia JAV Valstybės sekretore Madeleine Albright.

M.Albright susitikime išreiškė savo „didžiausią susižavėjimą“ per du dešimtmečius įvykusiais pokyčiais Baltijos, Vidurio ir Rytų Europos regione, kurį ji pavadino „mano pasaulio dalimi“.

Susitikimo metu buvo pristatytas ir naujausias demokratijos būklės tyrimas Vidurio ir Rytų Europoje, kurį atliko PRC tyrimų institutas. 

„Demokratijos raida regiono valstybėse pasirodė esanti kur kas sudėtingesnė, nei buvo galima tikėtis griūnant Sovietų Sąjungai“, – apibendrindama tyrimo rezultatus teigė buvusi Valstybės sekretorė. M.Albright sakėsi esanti nustebusi matydama, kokia neilga yra žmonių istorinė atmintis, kaip greit užsimiršo tikrieji prisiminimai apie komunistinę sistemą.

PRC atlikta apklausa atskleidžia, kad Lietuvos žmonės iš kitų Baltijos, Vidurio ir Rytų Europos šalių gyventojų išsiskiria tuo, kad ypač vertina asmenybes. Tyrimo apibendrinime pastebima, kad to nėra kitose aplinkinėse valstybėse, taip pat ir Rusijoje. Pasak tyrimo autorių, pagal šį rodiklį Lietuva yra labai artima Amerikai.

Tyrimas atskleidžia, kad Lietuvoje, skirtingai nei kitose aplinkinėse valstybėse, nėra itin išreikštas stipraus vado kultas. Tuo Lietuva yra netgi artimesnė Amerikos, o ne Europos kultūrinei tradicijai, akcentuojančiai didelį valstybės vaidmenį žmogaus gyvenime.

„Jums nėra būtina būti Europos širdyje, svarbiausia turėti Europą savo širdyje“, – baigdama pokalbį teigė M.Albright.

Susitikimo metu M.Albright, kuri yra šiuo metų JAV valdančiajai Demokratų partijai artimo Nacionalinio Demokratijos Instituto vadovė, patvirtino planus artimiausiu metu steigti NDI atstovybę ir biurą Vilniuje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min