Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2010 12 12, 09:46

Tyrimas: lietuviai – tarp pačių mirtingiausių, bet mažiausiai besirūpinančių sveika gyvensena europiečių

Lietuvos gyventojų mirtingumas yra vienas didžiausių tarp Europos Sąjungos gyventojų, lietuviai taip pat yra tarp mažiausiai besirūpinančių sveika gyvensena europiečių, rodo naujas tyrimas apie ES gyventojų sveikatą ir jos pokyčius.
Medikai
Medikai / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Lietuvoje tikėtina vyrų gyvenimo trukmė, remiantis 2005 metų duomenimis, yra trumpiausia lyginant su kitomis Bendrijos šalimis ir siekia 65,1 metų. Latvijoje tikėtina vyrų gyvenimo trukmė siekia 65,5, Estija – 67,3 metų. ES vidurkis siekia 74,3 metų.

Anot tyrimo, kurį atliko Europos Komisija ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija, Lietuvos moterų tikėtina gyvenimo trukmė siekia 77,2 metų, ir tai yra ketvirtas nuo pabaigos rezultatas ES. Latvijoje tikėtina moterų gyvenimo trukmė siekia 76,4 metų, Estijoje – 78,5 metų, visoje ES – 80,8 metų.

Tyrimo ataskaitoje teigiama, kad mirtingumas Lietuvoje siekia 1 tūkst. 34 mirčių 100 tūkst. gyventojų. Latvija su 1 tūkst. 7 mirtimis yra vienu laipteliu aukščiau už Lietuvą, Estija su 894 mirtimis – šešta nuo galo. ES vidurkis siekia 696 mirtis 100 tūkst. gyventojų. Skaičiuota remiantis 2008 metų arba artimiausių skirtingose šalyse esančios statistikos metų duomenimis.

Lietuva „pirmauja“ Europoje pagal mirčių nuo išeminės širdies ligos skaičių, nedaug atsilieka Latvija, Slovakija ir Estija.

Apibendrinant mirčių nuo širdies smūgio skaičių daugiausia jų 100 tūkst. gyventojų tenka Bulgarijoje, po to Rumunijoje, Latvijoje ir Lietuvoje. Pagal mirtis nuo vėžio susirgimų ES „pirmauja“ Vengrija, už jos – trys Baltijos šalys, Latvija, Lietuva, Estija.

Tuo tarpu, kaip rodo tyrime naudoti 2008–ųjų arba artimiausių metų duomenys, gera sveikata nepasižymintys lietuviai yra tarp daugiausiai žalingų įpročių turinčių Europos gyventojų.

Rūkančių ES gyventojų vidurkis siekia 24,2 proc., tuo metu Lietuvoje rūko 26,5 proc. gyventojų.

Alkoholio tarp Baltijos šalių daugiausia suvartoja estai – 14 litrų per metu, lietuviai – 12,5, latviai – 10,2 litrų per metus. ES vidurkis – 10,8 litrų vienam, vyresniam kaip 15 metų žmogui.

Pagal viršsvorį ir nutukimą Lietuvai tenka šeštoji vieta nuo pabaigos Europoje, šių problemų turi 19,7 proc. gyventojų. Estijoje, tyrimo duomenimis, yra 18 proc. nutukusių ar viršsvorio turinčių gyventojų, Latvija šis rodiklis siekia 16,9 procento. ES vidurkis siekia 15,5 procento.  

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min