Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tyrimas: mokykloje vis labiau ryškėja diskriminacija

Mokiniai
Dienraščio „15minučių” nuotr. / Mokiniai
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos universiteto Tęstinių studijų instituto mokslo darbuotojas, doktorantas Kęstutis Trakšelys atliko mokinių apklausą, kuria siekta nustatyti mokinių saugumą mokykloje, mokinių socialinę padėtį ir savijautą. Nustatyta, kad mokyklose klesti diskriminacija pagal turtinę vaiko padėtį ar jo sveikatos sutrikimus.

Apklausti 3000 Šiaulių, Klaipėdos, Telšių ir Kauno mokyklų penktų-dvyliktų klasių mokiniai. Iš rezultatų paaiškėjo, kad socialinė/ekonominė padėtis vis giliau skiria turtingesnius mokinius nuo vargingesnių. Toks skirtumas didina vargingesniu mokinių diskriminaciją ir blogą savijautą mokykloje.

Tyrimu atskleista, kad mokykloje saugūs jaučiasi tik 31 proc. apklaustųjų. Mokiniai pastebi, kad turtingesnių vaikų sprendimai ir siūlymai klasės susirinkimuose susilaukia didesnio pritarimo, o klasės seniūnas renkamas paprastai tas mokinys, kurio tėvai yra turtingesni.  Taip mano atitinkamai 45 proc. ir 56 proc. respondentų.

Net 48 proc. respondentų mano, kad mokytojo vertinimams pažymiais įtakos daro socialinė mokinio padėtis. Turtinė padėtis turi įtakos net renkantis draugus. Taip teigė 56 proc. respondentų.  Būdami turtingesni jaustųsi laimingesni bei labiau pasitikėtų savimi  68 proc. moksleivių. Nemažai apklaustųjų teigia, kad mokykloje ir pamokų metu   turtingesniems vaikams galioja kitos taisyklės.

Dėl savo ekonominės/socialinės padėties savo artimųjų (tėvų, brolių, seserų) gėdijasi 28 proc. respondentų.  Vaikai nemėgsta ir mokinių, kurie turi žymius ir matomus sutrikimus, tai patvirtino beveik pusė apklaustųjų. Tyrimą atlikusio K.Trakšelio manymu, mokykla nėra pajėgi įgyvendinti lygiateisiškumo ir pagarbos kiekvienam asmeniui principo. Anot jo, vaikai su specialiais poreikiais ar kitokiais sutrikimais nėra tinkamai integruoti į bendruomenės ir klasės gyvenimą.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min