Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 23d. 11:24

Tyrimas: pasitikėjimo politikais taurė išsemta

Diagrama
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Diagrama

Krizės laikotarpiu žmonės linkę atsigręžti į artimiausią aplinką: daugiau nei ketvirtadalis apklaustųjų teigė visiškai pasitikintys kaimynais. Tuo tarpu pasitikėjimas politikais nukrito iki rekordiškai žemo lygio – jais visiškai pasitiki vos 1,1 proc. respondentų.

Tai atskleidė didžiausios šalyje visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „TNS Gallup“ 2008 m. lapkričio–gruodžio mėnesiais atliktas tyrimas.

„Vyraujant neigiamai nuomonei valdžios atžvilgiu pasidaro aišku, kodėl dalis žmonių taip lengvai pasidavė riaušių nirtuliui, o Vyriausybei nebuvo suteikta tradicinių 100 laukimo dienų. Dėl visuotinai nepopuliarių sprendimų pasitikėjimo politikais taurė yra visiškai išsemta“, – sako Rūta Gaudiešienė, „TNS Gallup“ tyrimų strategijos direktorė.

Jos teigimu, nepasitenkinimą Lietuvos valdžia toliau gali didinti tai, kad esant dabartinei ekonomikos situacijai Vyriausybė nėra pajėgi artimiausiu metu išpildyti žmonių lūkesčių. Tyrimo duomenimis, žmonės norėtų, kad naujoji Vyriausybė pirmiausia imtųsi priemonių nedarbui mažinti (97 proc. respondentų pritarė šiam teiginiui), didintų minimalų atlyginimą (95 proc.), stabdytų komunalinių mokesčių augimą (94 proc.) ir užkirstų kelią nusikalstamumui (95 proc.).

Dauguma gyventojų pritaria teiginiui „Mūsų valdžioje – apsišaukėliai ir vagys“. „TNS Gallup“ specialistai šį teiginį specialiai suformulavo aštriai, kad prieš atsakydamas į jį žmogus stabtelėtų ir pagalvotų, ar tikrai jis taip mano. Su šiuo teiginiu sutiko 63 proc. Lietuvos gyventojų.

„Tyrimo rezultatai rodo, kad visuomenė nebuvo moraliai pasiruošusi pritarti nepopuliariems sprendimams. Taigi pirmiausia, ką dabar turi padaryti šalies politikai, – skirti daugiau dėmesio švietimui ir bendravimui su visuomene: paaiškinti, kas daroma ir kodėl nepopuliarūs sprendimai yra būtini“, – teigia R.Gaudiešienė.

Tyrimas atliktas 2008 m. lapkričio 17 – gruodžio 16 dienomis. Apklausti 1022 Lietuvos gyventojai.

Temos: 1 Tyrimas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min