Dabar populiaru
Publikuota: 2010 rugsėjo 20d. 09:56

Tyrimas: vaikus sportuoti leidžiantiems tėvams rūpi, ar nenukentės mokslai

Mokyklinio amžiaus vaikus auginantys tėvai dažniausiai yra susirūpinę, ar pradėjus sportuoti nenukentės jų mokymosi kokybė, rodo socialinio projekto „Ateities čempionai“ iniciatyva atliktas tyrimas.

Nustatyta, kad mokyklinės ir popamokinės veiklos suderinimas aktualus daugiau nei 40 proc. tėvų, 27 proc. nurodė informacijos apie jų gyvenamoje vietose esančių sporto įstaigų trūkumą, 15 proc. buvo aktualus amžius, nuo kada geriausia pradėti sportuoti.

Pasak vienos iš projekto iniciatorės, pasaulio rekordininkės dviratininkės Simonos Krupeckaitės, tėveliams labiausiai rūpi, ar aktyvus sportas nepakenks atžalų mokymosi kokybei, nes pakankamas išsilavinimas jiems yra vienas svarbiausių dalykų. Vis dėlto, sportininkės teigimu, stengiantis galima suderinti moklslus ir papildomus užsiėmimus.

„Suderinti kelis darbus, norint atlikti juos taip pat gerai, yra nelengva užduotis, reikia turėti aiškius prioritetus. Kai mokiausi, buvo sunku derinti mokslus su sportu, tačiau radau būdų, kaip tai padaryti. Man net patikdavo pasiimti vadovėlius į sporto stovyklas ir laisvalaikiu ruošti reikiamas užduotis“, – sakė S. Krupeckaitė.

Sportininkių teigimu, dažnai tėvai teiraujasi, koks amžius yra tinkamiausias pradėti sportuoti, jei norima tapti profesionaliu sportininku.

„Geriausia pradėti sportuoti yra jau nuo 1 ar 2 klasės. Tuomet vaikai galėtų išbandyti įvairias sporto šakas, kol išsirinktų sau tinkamiausią. Tačiau ir nuo, pavyzdžiui, 9 klasės rimtai sportuoti taip pat galima, tačiau priklauso apie kokią sporto šaką eina kalba“, – teigė lengvaatletė Eglė Balčiūnaitė.

Svarbiausia, pasak jos, kad pradėti sportuoti savo malonumui ir aktyviau gyventi niekada nėra vėlu ir amžiaus ribos negalioja.

Tyrimo rezultatai gauti apibendrinus šimtą projekto „Ateities čempionai“ interneto svetainėje sportininkėms užduotų klausimų. Daugiausiai klausimų sportininkės sulaukė iš Vilniaus, Kauno ir Panevėžio, tuo tarpu rajonų gyventojai kol kas yra mažiau aktyvūs.

„Spalio mėnesį paskelbsime konkursą „10 žingsnių, kaip tapti čempionu“, kuriame dalyvauti pakviesime visas bendrojo lavinimo mokyklas, todėl mūsų skleidžiamos idėjos pasieks dar daugiau moksleivių“, – atskleidžia kita projekto dalyvė Jurgita Štreimikytė – Virbickienė.

Šiuo metu svetainėje www.ateitiescempionai.lt galima rasti įvairios su jaunimo sporto veikla susijusios informacijos, paklausti jų patarimo, sužinoti kitos naudingos informacijos, atlikti specialius testus ir sportininkėms užduoti aktualų klausimą. Įsibėgėjus konkursui „10 žingsnių, kaip tapti čempionu“, čia bus skelbiami jo rezultatai ir naujienos.

Projekto „Ateities čempionai“ iniciatyva kartu su pagrindiniu jo mecenatu, pagardų ir padažų „Daumantų“ gamintoja UAB „Vesiga“, priklauso Lietuvos moterų sporto elito atstovėms – vienai geriausių pasaulio dviračių treko sportininkių, planetos čempionei ir rekordininkei Simonai Krupeckaitei, vienai geriausių Lietuvos ir Europos krepšininkių, Europos čempionei ir Eurolygos prizininkei Jurgitai Štreimikytei–Virbickienei bei Eglei Balčiūnaitei – vienai perspektyviausių Lietuvos vidutinių nuotolių jaunajai bėgikei, olimpietei ir Lietuvos čempionei.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min