Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tyrimų dėl pavojingų atliekų deginimo gamyklos Šiaulių rajone rezultatų laukiama kitą savaitę

Elementai priskiriami prie pavojingų atliekų
Kauno kolegijos nuotr. / Elementai priskiriami prie pavojingų atliekų
Šaltinis: BNS
0
A A

Tyrimų rezultatus, nuo kurių priklausys, ar pavojingų atliekų deginimo įrenginys Šiaulių rajone bus perduotas naudoti bendrovei „Toksika“, Aplinkos ministerija tikisi gauti iki kitos savaitės vidurio.

Įrenginio išmetamų į aplinkos orą teršalų matavimus kovo 21 dieną atlikę slovakų „Eko-Term Service“ laboratorijos specialistai ataskaitą turi pateikti per 14 dienų, teigiama penktadienį ministerijos išplatintame pranešime.

„Nuo jų rezultatų priklausys, ar šis įrenginys bus perduotas bendrovei „Toksika“ eksploatuoti“, – nurodoma pranešime.

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento direktoriaus Vidmanto Svečiulio teigimu, pavojingų atliekų deginimo įrenginį bus leista nuolat naudoti tik tuo atveju, jeigu jis atitiks visus aplinkosauginius reikalavimus ir bus pašalinti nustatyti trūkumai.

Ūkio ministerijos valdoma „Toksika“ yra Šiaulių rajone statomos pavojingų atliekų deginimo gamyklos užsakovė. Gamyklos rangovai – bendrovės „Hafner Srl“ ir „Senovė“ – vasarą dėl konfliktų su „Toksika“ buvo sustabdę įrenginių bandymus, ir tai sukėlė ekstremalią situaciją, nes ėmė kauptis pavojingos medicininės atliekos. Vėliau bandymai buvo atnaujinti.

Aplinkos ministerija pabrėžė, kad konkursą statyti įrenginį laimėjusios „Hafner Srl“ ir „Senovė“ pagrindė konkurso dalyviams iškeltus kvalifikacijos ir patirties reikalavimus.

Taip pat teigiama, kad apibendrinus visus 2011 metų nuolatinio teršalų matavimo rezultatus paaiškėjo, jog buvo viršytos anglies monoksido, bendrosios organinės anglies ir sieros dioksido ribinės vertės.

„Kaip UAB „Toksika“ vykdo kitas Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (TIPK) leidimo sąlygas, aplinkosaugininkai nustatys per greitu laiku vyksiantį planinį patikrinimą“, – teigia Aplinkos ministerija.

Dėl didesnio nei leista teršalų išmetimo įrenginyje buvo atnaujinta atliekų smulkinimo įranga, oro valymo įrenginių sistema papildyta dūmų valymą gerinančiu katalizatoriumi.

Anksčiau skelbta, kad gamykla turi pradėti veikti vėliausiai nuo 2012 metų sausio. Dėl vėlavimo gali tekti grąžinti dalį europinės paramos.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min