Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tytuvėnų paplūdimyje poilsiautojai nepageidaujami

Tytuvėnuose įrenginėjamas paplūdimys prie Giliaus ežero poilsiautojus pasitinka užkardu.
Linos Abromavičienės nuotr. / Tytuvėnuose įrenginėjamas paplūdimys prie Giliaus ežero poilsiautojus pasitinka užkardu.
Šaltinis: „Šiaulių naujienos“
0
A A

Vasarą pailsėti traukiame prie ežerų ir upių. Tačiau ne visur taip paprasta patekti. Tytuvėnuose, prie Giliaus ežero, kur vyksta paežerio tvarkymo darbai, poilsiautojai nelaukiami. Žmones pasitinka užkardas, o jokių įspėjančių ženklų, kad įeiti ir įvažiuoti negalima, aplink nėra.

Vykdomi darbai

Prie Giliaus ežero Tytuvėnuose privažiuoti nebegalima, nes pasak miesto seniūno Romo Čerkausko, šiuo metu yra vykdomi statybos darbai. „Kai darbai bus baigti, prie vandens automobiliu privažiuoti nebus galima, kaip žmonės buvo įpratę jau iš mašinos į vandenį įmerkti kojas. Stovės įspėjantys ženklai. Specialiai automobiliams planuojama įrengti toliau nuo ežero aikštelę“, – sako R. Čerkauskas. Kol vyksta statybos darbai, nėra sutvirtinta kelio ir takelių danga, o prie ežero burzgia technika, tol, pasak R. Čerkausko, poilsiautojai nėra laukiami svečiai.

Šiuo metu Giliaus ežero link nėra įrengtas ir pėsčiųjų takas. Todėl, norint patekti prie ežero, reikia brautis pro griovį ar lįsti pro užkardo apačią.

„Mūsiškiai prie ežero jei nori, tai ir prieina. Šiaulių ponams tikriausiai reikia sudaryti geresnes sąlygas. Be to, yra daugiau pliažų Tytuvėnuose, kur galima pasimaudyti“, – teigia Tytuvėnų seniūnas.

Saugoma nuo teršėjų

Giliaus ežero pakrantės projektą „Ežerai ateičiai“ įgyvendina Tytuvėnų regioninio parko direkcija. Planuojama, kad liepos mėnesio viduryje darbai bus baigti. Pasak Tytuvėnų regioninio parko direkcijos direktoriaus Vytauto Stonio, prie ežero šiuo metu įrengti užkardai todėl, kad ten vyksta darbai. V. Stonys tvirtina, kad toks privažiavimo prie ežero atitvėrimas nėra susijęs su šalia įsikūrusios turizmo įmonės interesais. „Dabar ten atliekami statybos darbai, o įrengtos naujos kelio dangos yra pažeidžiamos, todėl darbus atliekanti įmonė, norėdama išvengti papildomų darbų, ten dabar neleidžia važiuoti automobiliams. Žmonės gali ir paeiti – nėra ten taip toli iki vandens“, – sakė V. Stonys. Tačiau privažiavus nuokalne prie užkardo, sugrįžti kelis šimtus metrų įjungus atbulinę pavarą gana sudėtinga. Šią problemą pastebi ir V. Stonys. „Tikimės prie aikštelės miške įrengti informuojančius kelio ženklus, kad automobiliams netektų važiuoti į aklavietę. Kitas variantas – atidaryti užkardą. Tačiau pastarieji savaitgaliai parodė, kad taip daryti negalėsime, nes patyrėme labai daug nuostolių – išlaužė naujai įrengtus suoliukus, prišiukšlino. Saugant viešąjį interesą, geriau užkardą palikti. Nes sudėtinga sukontroliuoti naktinį gyvenimą. Kartais pigiau atsitverti nuo automobilių ir išvengti važinėjančių piktavalių – tai gali būti išeitis norint išlaikyti tvarkingą poilsiavietę“, – įsitikinęs V. Stonys.

Numatomi gamtiniai tyrimai

Intensyviai tvarkoma Giliaus ežero pakrantė – tik dalis bendro dviejų kaimyninių šalių – Lietuvos bei Latvijos – projekto. Projekte Tytuvėnų regioninio parko direkcija dalyvauja kartu su dar 11 partnerių iš Lietuvos ir Latvijos. Projekto tikslas yra išsaugoti Lietuvos ir Latvijos ežerus ateities kartoms. Įgyvendinant jį bus sutvarkyta Giliaus ežero pakrantė, atlikti išsamūs Gauštvynio, Varlinio ir Miškinių ežerų gamtiniai tyrimai. Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centro konferencijų salėje šiuo metu eksponuojamos nuotraukos iš projekto įgyvendinimo vietų Lietuvoje ir Latvijoje.

„Projektas susijęs su turizmo vystymu Tytuvėnuose ir skirtas viešiesiems poreikiams. Šiuo metu yra pastatytos trys pavėsinės, sutvarkytos kelio dangos, sutvarkytas paplūdimys, išvalyta pakrantė, perstatyta vasaros estrada. Planuojama įrengti apšvietimą. Dabar problema, kad kartu vyktų darbai ir žmonės jau naudotųsi poilsiaviete. Žmonės turi teisę skųstis, tačiau turėtų žinoti, jog viskas daroma jų labui“, – sako V. Stonys.

„Šiaulių naujienos“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min