Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 19d. 22:28

Tytuvėnų vienuolynas ir bažnyčia atsigauna, bet niekas nenori jų drausti

Po gaisro
Rolando Žalgevičiaus nuotr. / Po gaisro

Nuo didžiulio gaisro, kilusio Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblyje, praėjo dveji metai. Jo padariniai baigiami šalinti, tačiau kol kas nerandama draudikų, kurie sutiktų apdrausti vienuolyno ir bažnyčios pastatus. Šiuo metu apdrausti tik statybos darbai.

Per dvejus metus, praėjusius po gaisro, Tytuvėnų vienuolyno ir bažnyčios ansamblis atsigauna – uždengti stogai, sutvarkytas šildymas, todėl patalpose gerokai sumažėjo drėgmės. Bažnyčiai atstatyti yra skirti 3 mln. Lt europinės paramos. Vyriausybė šių metų biudžete nepagailėjo 1 mln. Lt vienuolynui sutvarkyti.

„Už tuos pinigus bus tvarkomas vienuolyno vidus: bus sutvarkyta muziejaus salė, kur  buvo padaryta didžiausia žala, taip pat bus tvarkomi koridoriai, sienos, nes visur yra nukritę dažai, bus aptvarkomi kaminai“, – pasakoja Tytuvėnų piligrimų centro direktorė Asta Vaitkevičiūtė-Kizienė.

Draudimo suma labai išaugo. Jei anksčiau buvo 5 tūkst. Lt metams, tai dabar – 15 tūkst. Lt

Pasak rajono vadovų, vidaus darbams dar trūktų apie 150 tūkst. Lt.

Šiuo metu apdrausti yra tik statybos darbai, nes draudikai po įvykusių nelaimių nenori drausti Tytuvėnų vienuolyno ir bažnyčios ansamblio.

„Aišku, draudimo suma labai išaugo. Jei anksčiau buvo 5 tūkst. Lt metams, tai dabar – 15 tūkst. Lt“, – sako Kelmės rajono meras Vaclovas Andrulis.

Gaisras Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblį nusiaubė prieš dvejus metus. Nustatyta, kad jis kilo vienuolyno palėpėje dėl nesaugaus dūmtraukio. Dėl netinkamo pareigų atlikimo teisiamųjų suole sėdi vienas teisiamasis– buvęs laikinasis Piligrimų centro vadovas Pranas Jurkaitis. Jam pateikti milijoniniai ieškiniai dėl kultūros vertybių sunaikinimo.

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min