Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

UAB „Švyturys-Utenos alus“ administracija apskundė teismo sprendimą dėl profesinių sąjungų paskelbto streiko pripažinimo teisėtu

Teismo nuosprendis
Photos.com nuotr. / Teismo nuosprendis
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį UAB „Švyturys-Utenos alus“ apeliacine tvarka apskundė liepos 5 d. Klaipėdos miesto apylinkės teismo sprendimą dėl birželio 15 d. profesinių sąjungų paskelbto streiko pripažinimo teisėtu. Įmonės administracija įsitikinusi, jog vykdo Kolektyvinę sutartį, o profsąjungų reikalavimai neatitinka rinkos realijų.

Profesinių sąjungų ir UAB „Švyturys-Utenos alus“ administracijos ginčas kilo dėl skirtingai interpretuojamos Kolektyvinės sutarties tvarkos, apibrėžiančios darbininkų atlyginimų peržiūrėjimo klausimą.

„Mes vykdome Kolektyvinę sutartį, o profsąjungų reikalavimas pakelti darbo užmokestį 12,4 proc.  neatitinka nei Kolektyvinės sutarties nuostatų, nei šiandienos realybės. Todėl ir kreipėmės į aukštesnės instancijos teismą“, – komentuoja „Švyturio-Utenos alaus“ žmogiškųjų išteklių ir administravimo direktorė Vilija Pinkevičiūtė.

UAB „Švyturys-Utenos alus“ galiojančios Kolektyvinės sutarties nuostata dėl atlyginimo peržiūrėjimo apima ne vieną, o keletą kriterijų – išorinį atlyginimų konkurencingumą (lyginant su kitų įmonių atlyginimais), bendrovės rezultatus, makroekonominę situaciją, vidutinį darbo užmokestį šalyje. Vidutinis 1–7 lygio darbininko atlyginimas (prieš mokesčius) UAB „Švyturys-Utenos alus“ siekia 3298 Lt. Tai yra 55 proc. daugiau, nei Lietuvos vidurkis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min