Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 14d. 11:44

Ugniagesiai gelbėtojai stebi situaciją galimose potvynio vietose

Potvynis Kaune 2010 m. kovo 22 d.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Potvynis Kaune 2010 m. kovo 22 d.

Valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, kariuomenė, policija, pasienio tarnyba, ministerijos ir savivaldybės yra pasiruošusios padėti gyventojams nuo galimo pavasarinio potvynio. Pasak sinoptikų, pagal vandens atsargas sniege potvynis turėtų būtį mažesnis už vidutinį. Kadangi ledas storas, vandens lygį gali padidinti ledų sangrūdos, ypač Nemuno žemupyje ir Neryje žemiau Jonavos. Sinoptikai prognozuoja potvynio pradžią šios savaitės pabaigoje.

Šilutėje valstybinių institucijų atstovai dar kartą aptarė savo pasiruošimo pavasario potvyniams planus, išsakė pastabas bei pristatė pasiūlymus, kaip būtų galima užtikrinti kuo efektyvesnę pagalbą pamario gyventojams.

Šiuo metu Šilutės rajone yra apsemta keturiolika rajoninių kelių, kurių bendras ilgis – 23, 19 km. Šiais keliais gyventojams eismas draudžiamas.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, įvertinęs pastarųjų metų įvykius, yra pasirengęs padėti Kauno, Jonavos, Panevėžio, Prienų ir kitų savivaldybių gyventojams,  per kurių teritorijas teka didžiosios šalies upės ir yra pavojus kilti potvyniui. Jei prireiks, bus siunčiama departamento ekstremaliųjų situacijų operacijų centro Mobilioji pajėgų koordinavimo grupė, kuri valdys civilinės saugos sistemos pajėgas ir koordinuos jų veiksmus potvynio zonoje.

Antradienį prireikė ugniagesių gelbėtojų pagalbos Kauno  ir Jonavos savivaldybių rajono gyventojams. Antradienio vakare buvo pastebėtas vandens kilimas Jonavos rajone. Vanduo apsėmė 20 sklypų sodų bendrijoje „Žilvitis“ ir  30 sklypų sodo bendrijoje „Dailininkas“. Nors šiandien vanduo po truputį slūgsta, ugniagesiai gelbėtojai budi šiose sodų bendrijose, taip pat jie budi Radikių ir Naujasodžių kaimuose, Kauno rajone. Be to, ugniagesiai gelbėtojai kartu su civilinės saugos specialistais atliko galimos potvynio zonos žvalgybą, taip pat buvo perspėti joje esantys gyventojai apie galimą pavojų. Ties šiais kaimais Neries upėje vandens lygis nepakitęs ir ledai dar nepajudėję.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min