Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 7d. 15:45

Ugniagesiai gyventojus perspėja dėl atlydžio ir lijundros

Varvekliai
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Apšalusios šakelės.

Artimiausią parą sinoptikai prognozuoja lijundrą ir atšilimą, todėl Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas dar kartą prašo gyventojų, kad jie būtų atidūs kelyje, saugotųsi ant stogų susiformavusių varveklių ar sniego nuošliaužų, kurioms krintant galima patirti sunkią traumą.

PAGD duomenimis, pirmosiomis sausio dienomis sniego svorio neatlaikė ir įlūžo mažiausiai 10 pastatų stogų, o Kazlų Rūdos savivaldybėje, Lūšnos kaime, sausio 2 d. įgriuvęs ūkinio pastato stogas mirtinai prispaudė viduje buvusią 81-erių moterį.

Ugniagesiai taip pat dar kartą primena, kad prasidėjus atlydžiui,  seniūnijos turi pasirūpinti,  ar neužsikimšę nuotekų šuliniai,  o slidžios šaligatvių dangos turi būti pabarstytos smėliu. Tiek namų savininkai, tiek juos administruojančios bendrijos privalo pasirūpinti ir grėsmę keliančiais, ant pastatų esančiais varvekliais.  Ant  stogų susidarius dideliam sniego sluoksniui, ypač prasidėjus lijundrai ar šlapdribai, stogo konstrukcijos gali jo neatlaikyti, todėl patartina ieškoti galimybių juos nuvalyti.  Į tai dėmesį turi atkreipti mažą nuolydį turinčių stogų savininkai, nes ant jų gausiai kaupiasi  sniegas, o atšilus – ledas ir vanduo.  

Ant namų stogų susidarę varvekliai ir sniego nuošliaužos kelia grėsmę žmonių sveikatai ir gyvybei, todėl už gyvenamųjų namų ir kitų statinių priežiūrą atsakingi asmenys privalo operatyviai šalinti varveklius, pavojingas vietas aptverti ar kitais būdais užtikrinti praeivių saugumą. Už netinkamą pastatų priežiūrą numatyta administracinė atsakomybė, o dėl nelaimingo atsitikimo galima ir civilinė atsakomybė.

Lijundros metu ugniagesiai prašo gyventojų, kad jie būtų ypač atsargūs vairuodami automobilį, vaikščiodami šaligatviais ir keliais, nes jų dangos gali būti slidžios. Leisdamiesi ar kildami laiptais, laikykitės už turėklų, medžių ar krūmų. Kai labai slidu, jei yra galimybė, geriausia likti namuose, ypač pagyvenusiems žmonėms.

Eidami nelaikykite rankų kišenėse – tai tik didina galimybę netekti pusiausvyros ir pargriūti, gauti sunkią traumą. Jokiu būdu nelieskite elektros laidų, venkite būti po elektros perdavimo ir ryšių linijomis, netoli jų atramų. Vairuotojų prašome, kad nelaikytų automobilių arti stogų ar po medžiais.

Perspėkite šeimos narius, artimuosius, kaimynus apie gresiantį pavojų. Pasiteiraukite atokiau gyvenančių, neįgalių bei vyresnio amžiaus kaimynų, ar turi maisto, geriamojo vandens, ar nereikia padėti nukasti sniego nuo stogų.

Ugniagesiai gelbėtojai pasiruošę gyventojams suteikti pagalbą ištisą parą, o nelaimės atveju skambinkite  Bendruoju pagalbos  telefonu 112.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

17:02
04:35

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Video

22:09
04:46
07:27

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min