Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 14d. 14:54

Ugniagesiai pataria: „Atšalus orams, pasirūpinkite savo turtu, sveikata bei gyvybe“

Apleisti sandėliukai
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Apleisti sandėliukai

Prasidėjus pavėluotai žiemai ir suintensyvėjus šildymo sezonui, didėja tikimybė gaisrams kilti.

Siekdami išvengti gaisrų ir žmonių aukų Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistai primena gyventojams, kad atkreiptų dėmesį į naudojamų šildymo įrenginių priešgaisrinę būklę ir saugiai juos eksploatuotu.

Patalpų savininkai raginami pasidomėti, ar nenaudojamose patalpose (sandėliukuose, garažuose, sodininkų bendrijose) neįsikūrė socialinės atskirties žmonių, ar jie neįsirengė savadarbių šildymo prietaisų, ar nesišildo atvirais ugnies šaltiniais. Tai pastebėjus, nedelsiant informuoti atitinkamas institucijas.

Neišeikite iš namų, kai kūrenasi krosnis, židinys ar dega dujinė viryklė, nepatikėkite jų prižiūrėti mažamečiams vaikams. Pačios skaudžiausios nelaimės įvyksta, kai vaikai paliekami namuose vieni. Pastatuose, šildomuose krosnimis, rekomenduojama dar kartą išvalyti dūmtraukius. 

Neperkaitinkite krosnių, kad neatsirastų plyšių kaminų, židinių sienelėse, pro kurias gali prasiveržti ugnis, nenaudokite degalų bei kitų greitai užsiliepsnojančių skysčių norėdami greičiau įkurti ugnį. Kad iš krosnies pakuros iškritusios žarijos neuždegtų grindų, būtina prie jos įrengti nedegų pagrindą. Negalima malkų ir kitų degių medžiagų džiovinti bei laikyti ant krosnių arba arti jų, palikti atvirų pakuros durelių.

Itin pavojingos yra smalkės, todėl iškūrenę krosnį, per anksti neužstumkite sklendės. Ją galima visiškai uždaryti tik įsitikinus, kad ugnis jau baigė rusenti. 

Besišildydami elektros prietaisais nepamirškite, kad pavojinga į elektros tinklą iškart jungti kelis tokius prietaisus, nes perkraunama elektros instaliacija, kaista laidai, gali įvykti trumpasis jungimas, dėl to taip pat dažnai kyla gaisrai. Elektrinius šildymo prietaisus statykite ant nedegaus paviršiaus, toliau nuo užuolaidų, baldų bei kitų galinčių užsidegti daiktų. Nedžiovinkite ant elektros prietaisų skalbinių, o išeidami iš namų būtinai išjunkite. 

Rekomenduojama įsigyti ir įsirengti autonominius dūmų detektorius, kurie įspėtų apie gaisro pavojų.

Pajutę pavojų skambinkite 112.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Skanumėlis

Video

01:13
04:47
02:25

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min