Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ugniagesiai perspėja: pavasario polaidžiui reikia pasiruošti

Šį pavasarį vanduo jau sėmė kauniečių kiemus
Kauno apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdybos nuotr. / Šį pavasarį vanduo jau sėmė kauniečių kiemus
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba įspėja, kad stora sniego danga ir staigus atšilimas gali sukelti ne tik pavasario potvynius upėse ir upeliuose, bet ir gruntinio bei paviršinio vandens susikaupimą žemesnėse vietose.

Pastarosiomis dienomis Kauno apskrities gelbėjimo valdyba gauna vis daugiau pranešimų apie vandens semiamus kauniečių kiemus bei namų valdas. Ne kartą gelbėtojams teko vykti padėti J.Staugaičio, Mokolų, Armoniškių gatvėse užtvindytų namų gyventojams.

Kauno apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdybos nuotr./Vandens apsemtas namas Kaune, Mokolų gatvėje
Kauno apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdybos nuotr./Vandens apsemtas namas Mokolų gatvėje

Dažniausiai gyventojai prašo išsiurbti vandenį iš jų namų valdų. Gelbėtojai ne visada gali padėti į nelaimę patekusiems žmonėms, jų turtui, kadangi nepašalinus potvynio priežasties, gruntinio ir polaidžio vandens siurbimas dažniausiai yra kova su vėjo malūnais ir norimo rezultato neduoda. Tiktai bendromis pačių gyventojų, gatvių priežiūros, komunalinių ir kitų specialiųjų tarnybų pastangomis galima išvengti nelaimės bei greitai pašalinti jos padarinius.

„Kovo antroje pusėje sinoptikai prognozuoja orų atšilimą, todėl jau dabar prašome gyventojų imtis būtinų priemonių, kad pavasario polaidis padarytų kuo mažesnę žalą“, – sako Kauno ugniagesiai.

Kauniečiai prašomi išvalyti drenažo ir lietaus kanalizacijos sistemas, lietaus surinkimo šulinių groteles, nukasti sniegą ir ledą nuo vandens pralaidų ties įvažiavimais į kiemus, išsivalyti atvirus vandens nuleidimo griovius, latakus. Gyventojams, kurių namų valdos yra galimoje pavasario polaidžio potvynio zonoje patariama iš anksto kreiptis į projektuotojus, statybos priežiūros, komunalinio ūkio, civilinės saugos, savivaldybių specialistus, kurie patars, o esant būtinybei patys imsis priemonių, kad būtų galima išvengti nelaimės.

Rekomenduojama ir apdrausti turtą, nes būna situacijų, kai išvengti užliejimo neįmanoma, net ėmusis visų atsargumo priemonių.

Apie semiamas vietas pirmiausia reikia informuoti seniūnijas bei savivaldybių administracijų atsakingus darbuotojus. O kilus realiai grėsmei žmonių sveikatai ir gyvybei kreiptis į ugniagesius gelbėtojus bendruoju pagalbos telefonu 112.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min