Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ugniagesiai valdžią tikisi pasiekti piketuodami prie krepšinio arenų

Ugniagesių gelbėtojų profesinė sąjungos akcija prie „Siemens“ arenos.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos akcija prie „Siemens“ arenos.
Šaltinis: 15min
0
A A

Grupelė ugniagesių surengė protesto akciją šalia „Siemens“ arenos, taip norėdami atkreipti dėmesį, kad šalyje, kur vyksta krepšinio šventė, skursta žmonių saugumu besirūpinantys asmenys. Pikete reikalauta neatleidinėti ugniagesių, teisingai apmokėti už jų darbą ir spręsti kitas, įsisenėjusias problemas. Čempionato dalyviams nuo rytdienos išsikrausčius į Kauną, piketai irgi persikels ten.

Piketą surengę ugniagesiai paramos griūvančiai priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo sistemai gelbėti prašė Europos vyrų krepšinio čempionato sirgalių, svečių, žaidėjų, nes esą Vyriausybė, Vidaus reikalų ministerija (VRM), Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) į Ugniagesių gelbėtojų profesinės (UGPS) sąjungos keliamas problemas, dėl kurių griūva gerai veikusi sistema, nekreipia dėmesio.

Prezidentūra tarpininkauti nenori

„Mes kreipėmės į Prezidentę, kad ji tarpininkautų derybose su Vyriausybe, nes VRM jau trejus metus nieko nedaro, o tik mažina ugniagesių etatų skaičių ir tuo pačiu – visuomenės saugumą. Tačiau Prezidentūra perkėlė mūsų problemų sprendimą ministerijai. Mes manome, kad šitas uždaras ratas turi baigtis“, – aiškino UGPS pirmininkas Saulius Džiautas.

S.Džiauto manymu, tikėtina, kad Vyriausybė neatsilieps ir šįkart, nes kiek piketavo, badavo smulkieji prekybininkai, šita valdžia nekreipė jokio dėmesio. „Aš asmeniškai nesitikiu, kad sėsime prie stalo per krepšinį (Krepšinio čempionatą – aut. past.), todėl tęsime piketus Kaune iki čempionato pabaigos. Tolimesni žingsniai – kreipsimės į tarptautines profsąjungines, darbo organizacijas, informuosime apie padėtį, kad nors deklaruojama, jog dialogas su profesinėmis sąjungomis vyksta, pasirašomi nacionaliniai susitarimai, to nėra ir mūsų niekas negirdi“, – kalbėjo S.Džiautas.

UGPS duomenimis, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente neužpildyta yra 600 etatų, iš jų – 450 pirminės grandies ugniagesių. Taip pat iš 302 savivaldybių ugniagesių komandų panaikinta apie 40, o tai reiškia, kad dar per 300 žmonių bus atleista iš darbo.

Pinigus skiria Vyriausybė

Ugniagesiai atmeta Vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio siūlymus priekaištus reikšti ne ministerijai, o savivaldybėms, nes nors esą Vyriausybė yra savivaldybėms delegavusi funkcijas vykdyti priešgaisrinę apsaugą, tačiau pinigus tiesiogiai tam skiria tik pati Vyriausybė.

„Tik nuo Vyriausybės priklauso savivaldybių ugniagesių komandų išlaikymas. Pernai pagal Vyriausybės nustatytą poreikį nebuvo skirta 8 mln. Lt. Šitą trūkumą sutaupė patys ugniagesiai išeidami nemokamų atostogų, budėdami po vieną, net kai kurios gaisrinės buvo uždarytos, bet visuomenė apie tai nežinojo“, – teigė S.Džiautas.

Anot R.Palaičio, savivaldybių ugniagesių komandas norima mažinti dėl to, kad joms visoms išlaikyti neužteks numatytų lėšų. „Tai susiję su 2012 metų biudžetu. Pagal dabar pateiktus Finansų ministerijos kontrolinius skaičius, trūks apie 10 mln. Lt 2012 metais. Todėl Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) išleido instrukciją savivaldybėms dalį vadinamojo trečio lygio komandų panaikinti“, – po Vyriausybės pasitarimo pirmadienį žurnalistams sakė R.Palaitis.

Prašyti – ne gėda

Pikete prie „Siemens“ arenos ugniagesiai dalino lapelius, kuriais ragino žmones paremti priešgaisrinę apsaugą lėšomis ir buvo net nurodę savo sąskaitos numerį. „Prašyti yra ne gėda. Gėda – vogti“, – sakė lapelius dalinęs Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesys Robertas Baltruška.

Tačiau jis pabrėžė, kad akcijos tikslas – ne surinkti pinigų, o parodyti, jog valdžia neskiria tiek dėmesio, kiek reikia. „Kaip sakydavo močiutė: negražu madingus viršutinius drabužius vilktis ant nešvarių apatinių. Taip ir čia – nereikia gražių išorės dalykų, jeigu pas mus viduje viskas blogai“, – sakė R.Baltruška.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min