Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ūkininkai, deginę žolės, neteks ES paramos

Žolės deginimas
Alvydo Opulskio / 15min nuotr. / Žolės deginimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Žemdirbiai savo plotuose degindami žolę rizikuoja netekti paramos tiesioginėmis išmokomis už žemės ūkio naudmenas ir pasėlių plotus, bei paramos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programos tam tikras priemones.

Žemės ūkio ministerija ragina ūkininkus būti sąmoningais ir primena, kad deklaruojant pasėlius būtina laikytis Geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės reikalavimų, kaip nurodyta Tiesioginių išmokų žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotų administravimo bei kontrolės taisyklėse. Vienas šių reikalavimų skelbia, kad ganyklose arba pievose žolė, o taip pat ražienos negali būti deginamos, praneša Žemės ūkio ministerija.

Žolės ir ražienų deginimas laikomas tyčiniu reikalavimų pažeidimu, todėl tokie pažeidėjai negaus tiesioginių išmokų už žemės ūkio naudmenas ir pasėlių plotus, bei paramos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programos vadinamąsias plotines priemones: „Agrarinės aplinkosaugos išmokos“, „Išmokos ūkininkams vietovėse, kuriose yra kliūčių, išskyrus kalnuotas vietoves“, „Natura 2000 išmokos ir su direktyva 2000/60/EB susijusios išmokos“, „Natura 2000 išmokos“. Pažeidus reikalavimus parama nemokama einamaisiais metais, o įvertinus pažeidimo mąstą, galima jos nebegauti ateinančius tris metus.

Aplinkos ministerijai ir jos įgaliotoms institucijoms pavesta nustatyti žolės deginimo atvejus bei apie tai informuoti Nacionalinę mokėjimo agentūrą prie Žemės ūkio ministerijos, kuri prieš išmokant paramą atitinkamai pritaikys sankcijas.

Administracines baudas už žolės deginimą numato ir kiti teisės aktai. Tad žemės ūkio veiklos subjektai, degindami žolę, bus nubausti ir administracinėmis baudomis, ir negaus jiems priklausančių tiesioginių išmokų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min